Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Ülkemiz içinde finansal desteğe gerekseme duyan en büyük olarak gösterilen öğrenciler her açıdan bankalar ile içli dışlı olabilmekteler. Genel olarak eğitim giderlerini karşılamak ya da bazı günlerde maddi açıdan yeterlilik kazanamamaları durumunda bankaların kapılarını çaldıklarını söyleyebiliriz. Öğrencilere Kredi Veren Bankalar, kredileri 2 ana kulvar içine toplamış, meydana getirilen başvurulara gore değerlendirmeler hayata geçirmeye iş koşturmacasındadır. Krediler, eğitim kredisi ve talebe gerekseme kredisi olarak 2 ana başlık altında incelenerek verilmektedir. Banka banka verilen fırsatlardan bahsedecek olursak;

Akbank Talebe Kredisi

Akbank, öğrencileri destekleyen en büyük banka olarak ön plana çıkmakta. Meydana getirilen başvurular sonucunda 48 aya kadar vade seçeneği sunan Akbank, çekilen kredilere bir tek 1,45 faiz oranı uygulamaktadır. Eğtim harcamaları için çekilecek kredi için herhangi bir alt ve üst limitin belirlenmemiş olması da en dikkat çekenler içinde yeralmakta.

Güvence Bankası Talebe Kredisi

Güvence bankası, öğrencilerden gelecek öğrenci gore 100,000 TL’ye kadar gerekseme kredisi sağlayabilmekte. Öğrenciler, gereksinimlerine gore bir kredi limiti belirleyerek o kredi tutarı üstünden 1,43 faiz oranı uygulamakta. Öğrencilere Kredi Veren Bankalar, genel olarak kredi limitini süt düzey tutarak bir tek lisans öğrencilerine değil, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de destek olmaya çalışmakta.

Halk Bankası Talebe Kredisi

Öğrenciler, eğitim yaşamı süresince birçok harcama ile karşı karşıya bırakılırlar. Aileleri tarafınca verilen destek bir yere kadar geçerli olması durumunda eğitim masrafların büyük bir kısmı banka kredileri ile sağlanmaya çalışmakta. Halk bankası, 60,000 TL’ye kadar öğrencilere kredi vermektedir. Üstelik öteki bankalar kadar yüksek faiz uygulamayan Halk bankası çekilen kredilere %1,18 faiz oranı uygulamaktadır.

İş Bankası Talebe Kredisi

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar içinde birçok banka bulunduğunu, daha ön plana çıkanların yazımız içinde yer aldığını belirtmek istiyoruz. İş bankasının öğrencilere elde etmiş olduğu kredide maksimum çekim oranının 50,000 TL bulunduğunu söyleyebiliriz. çekilen krediler maksimum 48 ay içinde ödenmesi gerekmekte olup %1,29 faiz oranı ile verildiğini söyleyebiliriz.

Bu bankalar haricinde ülkemiz içinde aktiflik gösteren her bankadan kredi çekim talebinde bulunabilirsiz. Öğrenciye Kredi Veren Bankalar oldukça kolaylıklar oluşturarak esnek ödeme planları oluşturduklarını da eklemek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir