Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Her öğrencinin mezun olurken eğitim süresi ile ilgili hatırlamış olduğu en önemli konulardan birisi de yaşanılan maddi sıkıntılar bulunduğunu söyleyebiliriz. Ailelerin yanından ayrılarak değişik bir şehirde yaşam mücadelesi veren öğrenciler, bütçelerini kontrollü bir halde harcamamaları sebebi ile bir oldukca süre maddi zorluklar yaşamak durumunda kalmıştır. Devlet ya da aile tarafınca verilen bütçenin oldukça erken bir süre içinde bitmesi durumunda ay sonuna kadar harçlıksız kalmak durumunda kalan öğrenciler, kendilerine hususi olarak tahsis edilen bazı kredi olanaklarından da faydalanabilmekteler. Nerede ise her bankanın öğrenciler üzerine çeşitli programları bulunurken bu yazı içinde Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında konuşma yapacağız.

Öğrencilere verilen kredi ya da kredi kartlarının limitleri oldukça düşük olması ve ödemelerin gelirlerine uygun olarak sunulmasından dolayı herhangi bir kefil benzer halde güvence istenmemektedir. Limiti yüksek olan kredi kartlarının istenmesi durumunda bankalar öğrencilerden maalesef ki kefil durumları isteyeceğini de hatırlatmak istiyoruz. Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar listesini öğrenmek isteyen kişiler;

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar 2

  • Ziraat Bankasına başvuruda bulunan öğrenciler, eğitim kredisi ya da gereksinim kredisi adı altında sunulan hizmetten 36 ay vadeye kadar kredi olanaklarından faydalanabilmektedir.
  • Denizbank, öğrencilerin velileri ile beraber gelmeleri durumunda 2,000 TL’ye kadar eğitim kredisi vermektedir. Öğrenci kredisi olmasından dolayı faizleri %0,99 olup 48 aya kadar vadelendirilmektedir.
  • Yapı Kredi Bankası, öğrencilerin eğitim alanında yapacakları eğitim harcamalarına hususi 50,000 TL’ye kadar kredi olanağı sunmaktadır. Çekilen kredi tutarının vadelendirilmesi 48 aya kadar uzatılmaktadır.
  • Güvence Bankası, tüm öğrencilerin eğitim harcamasına hususi 10,000 TL’ye kadar düşük faizli kredi olanağı sunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz bankaların tamamı Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar bulunduğunu söyleyebiliriz. Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ise daha hususi olup çeşidi oldukça fazladır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar ise genel olarak kartların limitlerini oldukça düşük tutarak yalnız zor zamanlarda kullanabilecekleri şekilde tasarlanmaktadır. Limitleri bir oldukca süre 500 TL olan bu kartlar, zor zamanlarda kullanılması ve ödemelerinin doğru zamanda yapılması durumunda ihtiyaçların giderilmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir