Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Her öğrencinin mezun olurken eğitim süresi ile ilgili hatırladığı en önemli konulardan birisi de yaşanılan maddi sıkıntılar olduğunu söyleyebiliriz. Ailelerin yanından ayrılarak farklı bir şehirde yaşam mücadelesi veren öğrenciler, bütçelerini kontrollü bir şekilde harcamamaları nedeni ile çoğu zaman maddi zorluklar yaşamak durumunda kalmıştır. Devlet ya da aile tarafından verilen bütçenin oldukça erken bir süre içerisinde bitmesi durumunda ay sonuna kadar harçlıksız kalmak durumunda kalan öğrenciler, kendilerine özel olarak tahsis edilen bazı kredi olanaklarından da faydalanabilmekteler. Hemen hemen her bankanın öğrenciler üzerine çeşitli programları bulunurken bu yazı içerisinde Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında konuşma yapacağız.

Öğrencilere verilen kredi ya da kredi kartlarının limitleri oldukça düşük olması ve ödemelerin gelirlerine uygun olarak sunulmasından dolayı herhangi bir kefil gibi güvence istenmemektedir. Limiti yüksek olan kredi kartlarının istenmesi durumunda bankalar öğrencilerden maalesef ki kefil durumları isteyeceğini de hatırlatmak istiyoruz. Öğrenciye Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar listesini öğrenmek isteyen kişiler;

  • Ziraat Bankasına başvuruda bulunan öğrenciler, eğitim kredisi ya da ihtiyaç kredisi adı altında sunulan hizmetten 36 ay vadeye kadar kredi olanaklarından faydalanabilmektedir.
  • Denizbank, öğrencilerin velileri ile beraber gelmeleri durumunda 2,000 TL’ye kadar eğitim kredisi vermektedir. Öğrenci kredisi olmasından dolayı faizleri %0,99 olup 48 aya kadar vadelendirilmektedir.
  • Yapı Kredi Bankası, öğrencilerin eğitim alanında yapacakları eğitim harcamalarına özel 50,000 TL’ye kadar kredi olanağı sunmaktadır. Çekilen kredi tutarının vadelendirilmesi 48 aya kadar uzatılmaktadır.
  • Garanti Bankası, tüm öğrencilerin eğitim harcamasına özel 10,000 TL’ye kadar düşük faizli kredi olanağı sunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz bankaların tamamı Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar olduğunu söyleyebiliriz. Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ise daha özel olup çeşidi oldukça fazladır. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar ise genel olarak kartların limitlerini oldukça düşük tutarak sadece zor zamanlarda kullanabilecekleri şekilde tasarlanmaktadır. Limitleri genellikle 500 TL olan bu kartlar, zor zamanlarda kullanılması ve ödemelerinin doğru zamanda yapılması durumunda ihtiyaçların giderilmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours