Ne Üstüne Dükkan Açayım? Popüler Sektörler 2022

İçindekilerNe İş Yapmalıyım?Ne Üstüne Dükkan Açmalıyım?Kadın Giyim Eşyalara MağazasıOyuncakçıKahvaltılık ÜrünlerTemizlikçi

Günümüzde her ne kadar yeni sektörler türese de, iyi para kazanan ve iyi iş icra eden firmalar genel anlamda genel tüketim ürünlerini satan işyerleridir. Besin, giyim şeklinde organik gerekseme malzemelerini satan firmalar devamlı satışlarına devam ederler. Sizi bir çırpıda varlıklı edebilecek iyi bir iş fikri arıyor iseniz, bu iş fikrini değişik illerde değişik çarşı merkezlerinde gezerek, dükkan açmak istediğiniz bölgede var olmayan ve talep görebilecek bir iş kolunu tespit etmekle başarabilirsiniz.

Şimdi size, en iyi iş fikrinin kuyumculuk olduğundan bahsetsek, dükkan açmak istediğiniz bölgede kuyumcu dükkanları fazlaca ise ve halkın rağbeti ters orantılı olarak düşük ise, para kazanamaya bilirsiniz. Eğer iyi satış icra eden bir dükkan sahibi olmak istiyor iseniz size tavsiyemiz iyi gözlemleyin. Burada hangi dükkan noksan? ne açsak meblağ? burada gereksinim duyulan şu ürünler en yakın nerede satılıyor? halk bu ürünü almak için ne kadar mesafe yürümek zorunda kalıyor? şeklinde sorular sorarak, dükkan açmak isterim ne üstüne açayım sorusuna cevap arayın.

Ne İş Yapmalıyım?

Şunu bilmenizi isterim ki, günümüzde dükkan açmak, esnaf olmak dışarıdan dukkanacmak.com görüldüğü kadar kolay değil. Esnaf dostlar bu durumu iyi bilirler. Bir işyerini açmadan, ürünlerinizi almadan birçok gideriniz ortaya çıkıyor. Evimizdeki hesap çarşıya uymuyor. Bu sebeple iyi bir iş planı yapmanız gereklidir. Bu iş planında 1. öncelik maddiyat, maddiyat ve maddiyattır. Resmi kurumlardan lüzumlu izinleri alırken bile karşımıza maddiyat çıkmaktadır. Ruhsat, vergi levhası, oda kaydı derken daha ilk aşamada 2 bin TL harcarız. Ek olarak personel harcamaları, kira gideri, dükkan gereksinimleri, malzemelerin alınması derken bu sıralama uzar gider. Bu anlamda kendinizi hazırlamalısınız.

Ne İş Yapmalıyım?

Ne Üstüne Dükkan Açmalıyım?

Eğer tüm paranızı işyeriniz için harcayıp, kazanmayı hayal ettiğiniz aylık gelirinizi kazanamaz ve aylık giderlerinizi ödeyemezseniz, varlıklı olma hayaliyle açtığınız işyerinizi kısa sürede kapatır, tabiri caizse, kepenkleri indirirsiniz. Bu yüzden cebinizdeki paranın hepsini düşündüğünüz işe yatırmayın. Akıllı oynayın. Bir miktar kenarda köşede paranız olsun. Tecim elbet risklidir sadece akıllı olmayan insanların işi değildir. Ek olarak sektöre karar verirken karakterinize uygun olmasına itina gösterin. Her insan her işi yapması imkansız.

Mevzu ile ilgili detaylı bilginiz olsun. Bilginiz yoksa araştırın. Hangi ekipmanlara ihtiyacınız var? Dükkan seçiminde kriterler var mı? Resmi kurumlardan {nasıl} izin alınır? İzin almak için lüzumlu belgeler nedir? Vergi levhası {nasıl} alınır? Ustalık belgesine ihtiyacınız var mı? Bir şeyin satışını mı yapacaksınız, satış yapacaksanız ürünleri nereden temin edebilirsiniz? Hitap edeceğiniz çevre kim olacak? Fiyat politikasını neye gore belirleyeceksiniz? şeklinde soruların cevaplarını bulmanız gerekiyor.

Bir yatırım yapacağınız için paranızı tecrübe etme yanılma yolu ile kaybetmenize gerek yok. Tecim risklidir. Risk almak da cesaret gerektirir. Sadece plansız bir cesaret sizi yola düşürse de, yolun sonuna ulaştırmaz. İşyeri açmak için lüzumlu evraklar hakkında detaylı informasyon almak için tıklayınız.

Kadın Giyim Eşyalara Mağazası

İyi bir bölgede oluşturulan kredi kartı ile satış yapabilen ve ucuz ürünler satan bir kadın giyim mağazası devamlı kazandırır. Bu iş için cebinizde averaj 20.000 lira ana para olması gereklidir. Ürün satışı yapılırken dikkat edilecek olan mevzu hangi {müşteri} çevresine hitap edeceğinizdir. Bu sonucu verdikten sonrasında ürün seçimi ve fiyat politikası belirlenmelidir. Yoksa ürünleriniz elinizde kalacaktır.

Bayanlar için mühim olan ürünün çeşitliliğidir. Aynı ürünün değişik renklerini de getirmeyi dikkatsizlik etmemeniz gerekiyor. Ek olarak büyük gövde kadın giysileri oldukça zor bulunmaktadır. Büyük gövde satışı yaparak da oldukça iyi meblağlar kazanmanız mümkündür.

Kadın Giyim Mağazası

Oyuncakçı

Bisikletler, bebekler, kumandalı otomobiller, su tabancaları olmadan olmaz. Her ne kadar evlatların ellerinde artık tablet bilgisayarlar olsa da, bu ürünler devamlı satılacaktır. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan şey ise, küçücük bir dükkan fakat doğru yerde kurulan bir dükkan. Eline aldığında kırılmayacak kadar kaliteli, cebi delmeyecek kadar ucuz ürünler. Bu iş için 10.000 TL ana para işinizi görecektir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Yedek Astsubay Maaşları 2022 Yedek Astsubay Vazife Süreci

7 Haziran 2022

Oyuncakçılar, evlatların olduğu her devirde iş meydana getirecek bir sektördür. Son zamanlarda en fazlaca dikkat edilen konulardan biri oyuncakların kanserojen olmamasıdır.

Naturel oyuncaklar daha fazlaca tercih edilmektedir. Oyuncakçılarda peluş oyuncakları tamamımız görmüşüzdür. Bu oyuncaklar artık fazlaca fazla tercih edilmiyor. Yerine örgü amigurumi oyuncaklar tercih ediliyor. Bundan dolayı bu oyuncaklar tüysüz iplerden örülüyor ve büyüklerin endişesi ortadan kalkıyor.

Bu oyuncaklar bununla beraber makinede de yıkanıyor. Hijyen açısından da dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir mevzu. Bu oyuncakları satarak oldukça büyük meblağlar kazanabilirsiniz. Gezici Satıcılıkta En Oldukça Kazandıran 10 Sektör adlı içeriğimizi inceleyerek bu sektörler ile ilgili informasyon sahibi olabilirsiniz.

Kahvaltılık Ürünler

Zeytin, peynir, yumurta, tereyağ vb. ürünlerin satılmış olduğu bir işyeri devamlı para kazanır. Yeter ki doğru yerde açılsın ve güler yüzlü personel ile kaliteli ürünler satılsın. Dikkat edin, azca önceki kelimenin altını çizdim. GÜLER YÜZLÜ PERSONEL eğer olmazsa olmaz. Bu işin gideri averaj 15.000 TL doğal olarak bu miktar size bağlı.

Ürün çeşitliliği de müşteriler için oldukça mühim. İnsanlar artık organik ürünler tercih ediliyor. Evde yapılmış salça, organik tereyağı şeklinde ürünler artık fazlaca dikkat çekiyor. Kahvaltı bilhassa hafta sonunda insanların fazlaca fazla tercih etmiş olduğu bir öğün olarak karşımıza çıkıyor. Hafta içi çalışan insanoğlu hafta sonlarını benzeri olmayan bir kahvaltı ile taçlandırmak istiyor. Bundan dolayı kahvaltı saatleriniz de uzun olmalı.

Kahvaltılık Ürünlerin Satışı

Temizlikçi

Temizlikçi açmak istiyor iseniz, açmak istediğiniz bölgede bir tane daha olmayacak. Yada var  olan temizlikçi dükkanı sizin dükkanınıza uzak olacak. Eğer mevcud temizlik dükkanının karşısına bir dükkan açarsanız, hepimiz nasibini yer elbet, iyi para kazanmayı da beklemeyin. Bir ihtimal halk tarafınca temizlikçiler bölgesi olarak belirlenseniz de, kısa vadede para kazanmayı beklemeyin.

Temizlikçi açtığınız yerde başka bir temizlikçi yok ise, iyi para kazandırır. Bu iş içinde averaj 10.000 TL sermayeyi hazırlamalısınız. Ek olarak tanınırlık oldukça önemlidir. Çeşitli en ilanları ve broşürler yardımı ile kendinizi tanıtmanız gerekmektedir. Temizlik ürünleri devamlı bayanlara hitap etmektedir. Dükkanınızda bu ürünlerin satışını yaparak da fazlaca para kazanabilir ve ara sıra düzenlediğiniz kampanyalar ile işletmenizi ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Kosgeb’ten destek alabileceğiniz sektörleri biliyor musunuz?

10 kavanoz balı 100 liraya satan mağaza açmak, Anadolu’ da bir mahalle içinde fast food açmak, Müslüman mahallesinde ıstakoz satmaya benzer. Uzak durun. Bilhassa ne uğruna olursa olsun bayilik vermek isteyen firmalara dikkatli yaklaşın. Dükkan açmak güzel fakat, kapatmak kötüdür. Tüm sermayeniz yok olur ve ömrünüzü geri kalanında borç ödemek zorunda kalabilirsiniz.