Ne İş Yapabilirim ? Yeni İş Fikirleri


Ne İş Yapabilirim ? Yeni İş Fikirleri

Kendi işinizi oluşturmak istiyorsunuz fakat fikriniz mi yok? Doğru yerdesiniz. İş oluşturmak isterim ne yapabilirim? Diyenlere hususi bir içerik hazırladık. İş oluşturmak sermayenize bağlı olarak değişecektir. 10 bin TL ile iş kuracağınız şeklinde 200 bin TL ile de iş yapılabilir. Seçim sizin ana para tutarınıza kalmış. Koyulacak olan sermayelere nazaran kurulabilecek olan işleri sizlere tavsiye olarak sunacağız. Eğer sizin de aklınızda değişik ve otantik iş fikirleri var ise yorum seksiyonuna ekleyebilir 51. iş fikrinin sahibi de siz olabilirsiniz.

Kendi İşimi Oluşturmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim?

Patronundan bunalan, başkasının altında çalışmak istemeyen, kendi kendini patronu olmak isteyen vb. bir oldukça insan ne iş gerçekletireceğini bilmiyor. Vatandaşın en fazlaca arama hususu olan iş fikirleri bu olması sebebi ile sizlere rehber olarak destek olmak adına para kazanabileceğiniz iş fikirlerini araştırdık. Kendi işinizi oluşturmak istiyorsanız ilk olarak girişimci ruhuna haiz olmanız lüzumiyor. Aynı vakitte gerçekleştireceğiniz işi büyük bir beğeni ve özveri amacıylade yapmanızı tavsiye ederiz. Bir işe başlarken işin yalnızca maddi getirisine bakmayın. Bunun haricinde işi yapabilecek misiniz, yapamayacak mısınız bu biçim şeyleri inceleyin. “Ahmet bu işten fazlaca kazanıyor o yapıyorsa ben de yaparım ben de kazanırım.” mantığı ile hareket ederseniz büyük olasılıkla hayal kırıklığına uğrarsınız. İyi bir girişimci olmak amacıyla;

  • Planlı davranmayı öğrenin. Yapacağınız iş amacıyla dükkan, malzemeler, tedarikçiler, kaç çalışanın olacağı, dükkanın mevkisi, çalışan eğitimi şeklinde tüm mevzuları lüzum yazılı lüzumse de taslak durumunda yapın ve sonrasında bu işe atılın.
  • Sermayenize nazaran iş seçin. Sermayenizin yanı sıra her ihtimale rağmen geriye de bir oran para bırakın. Sonuçta işe adım atmak kumar şeklinde. Ya batarsın ya çıkarsın. Her olsılığı düşünmek lüzum.
  • Sabırlı olun. Her şey devamlı olarak sizin arzu ettiğiniz şeklinde gitmez. Kötü ihtimalleri de düşünün. Başlangıçta kimselerle rekabete girmeyin. Rekabet ve hırs kazandıracağı şeklinde dibe de sokabilir.
  • Sorun çözmeye eğilimli olun. Tüm işletme sizden görevli olacak. Çalışanların ve işyerinin problemlerine rağmen ara bulucu ve çözüm merkezli olmaya çalışın.
  • Yeniliklere ve ilerlemelere açık olun. Aksi taktirde yerinizde sayma ihtimaliniz oldukça yüksek olur. Araştırın ve devamlı olarak işi çağa ideal duruma getirmeye çalışın.
  • Finansal anlamda informasyon sahibi olun. Eğer değilseniz de tahsis edeceğiniz muhasebeciden lüzumlu tüm verileri edinin.
  • Çalışanlarınızı motive edici etkinlikler hayata geçirmeye çalışın. Sonuçta çalışan kendini rahat ve güvende hissederse işe daha da yatkın olarak çalışacaktır. Her gün zevkle işe gelmek ile gene mi iş var kafası birbirinden tamamiyle ayrı kavramlar.

Özgüvenli olun. İşinizi ve kendinizi dimdik bir halde savunabilin.
Süre yönetiminden haberdar olun. Günlük 50 saat emek vererek boş gerçekleştirmek yerine 25 saati verimli değerlendirin.
Son olarak da iletişiminizi kuvvetlendirin. Bir fazlaca süre de esnaflık yapacaksanız ağzınızın söz yapması gereklidir. Ürününüzü iyi tarif etmeniz ve aynı şekilde de iyi tanıtmanız satışta en mühim husustur.

100 bin TL İle Ne İş Yapılır?

100 bin TL hem oldukça yüksek bir meblağ, hem de bakıldığında fazlaca düşük bir para. Özetlemek gerekirse bu hali paranın gideceği ve sahibi bulunmuş olduğu şahıs belirliyor. Bu para ile yerine nazaran doğru adımlar atıldığında fazlaca iyi işlere başlangıç yapılabilir. Fakat bilinmesi gerekiyor ki tecim yaşamı risklerle dolu bir dünyadır. Biriktirdiğiniz ya da bir yerden sağladığınız 100 bin TL’yi derhal batırabilirsiniz. Bu mevzuda da yukarıda bildirdiğimiz şeklinde sistemli ve ileri görüşlü bir halde hareket etmeniz gerekiyor. Yıkıldığınızda ayaklanmayı bilmeli, iş yaşamında gayretli olmalısınız. 100 bin TL birikiminizin yanı sıra iş oluşturmak amacıyla Kosgeb desteklerinden de faydalanabilirsiniz. 100 bin TL ile;

OTO YIKAMACI

E-TİCARET

KOKOREÇ-MİDYECİ

MİNİ BUTİK

TÜTÜNCÜ

SERVİS ARACI KİRAYA VERMEK

CEP TELEFONU KILIFI

JAPON PAZARI

BUTİK KAFE

DÖNER TEZGAHI