Nakit Avans Nedir?

Nakit Avans

Nakit Avans Nedir?

Günümüzde bankacılık sektöründe parasal ihtiyaçlarımıza karşı yaratıcı çözümlerden olan nakit avans ile ilgili bilgiler sunacağız. Kredi kartları, zaman içerisinde insanlar için en cazip ödenek sistemlerinden birisi haline geldi. Tabi ki günümüzde parasal ihtiyaçların artması ile hizmetlerde yenilikler de ciddi anlamda kendisini gösterdi.

Nakit avanslar, insanların anlık nakit ihtiyaçlarında en ideal çözümlerden birisi olarak da adından ciddi şekilde söz ettirdi. Şimdi tam da bu noktada elimizden geldiğince sizlere bilgiler sunacağız.

Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, kredi kartlarınızdan acil nakit ihtiyaçlarınızda çekebildiğiniz nakit ödeneklerdir.

Bu ödeneği çekimden sonraki ilk hesap özetinizde ödersiniz. Ancak o an ki nakit ihtiyacınız hızlı bir şekilde çözülmüş olur. Günümüzde bankalar, kredi kartınızın limiti kadar nakit avansların kullanımına izin vermektedir. ATM’lerden, mobil bankacılık ya da internet bankacılığından çekim işlemini yapabilir ve vadesiz TL hesabınıza aktarabilirsiniz.

Tabi ki bir sonraki ilk hesap kesim tarihinde çektiğiniz nakit avansın bedeli borç olarak size döndürülür. Bu dönem içerisinde borcunuzu ödemek durumundasınız. Tabi ki MİNİMUM ÖDEME’yi de o dönemde ödeseniz sorun olmaz ancak kredi puanınız olumsuz etkilenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*