musk

Musk Coin / Musk Project : Yeni nesil Blockchain platformu

An itibari ile 330 milyar dolar hacmi olan kripto para piyasasında, toplam 1565 dijital para işlem görmekte ve bu işlemlerin yapılmasını sağlayan 9384 kripto borsası bulunmaktadır. Borsalarda işlem gören token ve coin sayısı bu kadar fazla iken, ayakta durabilen ve yatırımcısına güven veren coin adedi ise iki elin parmaklarının sayısını geçmemektedir. Bunun nedeni ise, tabiri caiz ise , son zamanlarda mantar gibi türeyen ” shitcoin ” dediğimiz çöp coinlerdir. Önce etkileyici bir web sitesi, sınırsız vaatler ve sonrasında toplanan yatırım ile beraber veda etmek. Kripto para sektöründe bu durumlar çok olağanlaşmaya başladı. Bu gibi durumlar, yatırımcıyı korkutmakta ve marketten uzaklaştırmaktadır.
Tüm bu olumsuz olaylara karşın, Musk Coin’in sektöre adım atması yatırımcıyı heyecanlandırmıştır. Bunda en büyük etken, Musk Project’in kendi blok zincirini kullanmasıdır. Özgün, güvenli alt yapısı, geniş bir vizyona sahip tenik ekibi ve her şeyden önemlisi yatırımcısını önemseyen bir projedir Musk Coin.

Şimdi Gelin Musk Project ve Musk Coin’i yakından tanıyalım:

Musk Coin hakkında :

Klasik tanıtımdan ziyade, size biraz gerçeklerden bahsedelim. Bildiğiniz gibi 2 çeşit kripto para platformu vardır : Merkezi olan ve Merkezi Olmayan. Merkezi olmayan platformlar ve hatta borsalar, merkezi olan platformlara göre daha güvenlidir. Musk Coin ; Merkezi olmayan ve diğer alt coinler gibi Etherum veya Bitcoin altyapısını kullanmayıp, kendi blok tabanlarından coin oluşturan bir projedir.

2017 yılında ” “Ben süper kahraman değilim, ben süper kripto parayım.” sloganı ile doğan Musk Project kuruluş amaçları :
. Tüm online alışveriş sitelerinde kullanılabilmesi
. Melek yatırımcılık ağında yer alması
. Blockchain platformunda saygın yerini almak
. Kullanıcısı, yatırımcısı ve yaratıcı uzman ekibi ile beraber
geleceğin kripto parası olmaktır.

Musk Coin/ Musk Project özellikleri :
. Komisyon işlemi sıfıra yakındır. Minumum işlem ücreti.
. Anlık işlem yapılmaktadır.
. Sınırlı sayıda üretilmiş olup, Token oluşturulmasına da izin verilmektedir.
. Kendine ait özel blok zinciri kullanmaktadır. Merkezi olmayan , tamamen bağımsız bir platformdur.
. İleri teknoloji, ışık hızında işlemler.
. Bütün browserlar ile tam uyumlu bir arayüzüne sahiptir ( Compatible Interface )
. Güvenli cüzdan uygulaması ( Secure Wallet )
Bu gibi özelliklerin yanı sıra toplanan fonun %25 i gönderilen projelerin desteklenmesinde kullanacağı için binlerce yatırımcıya fırsat oluşturacaktır.

Sistem fonksiyonları :
Musk coin, cüzdanı RSA algoritması ile oluşturur. Musk private ve public şifreleriniz, base64 ile şifrelenmiş RSA keyleridir. Sisteme giriş yaptığınızda, base64 verileri çözülüp anahtarlarınızın eşleşip eşleşmediğnizi doğrular. Anahtarınızın eşleşmesi ile beraber, cüzdan arayüzüne erişip tüm işlemlerinizi hızlı, kolay ve komisyonsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

RSA Algoritması hakkında

Kriptoloji şifreleme bilimidir. Çeşitli iletilerin ve verilerin belirli bir sisteme göre şifrelenmesi ve bu mesajların güvenlikli bir ortamda alıcıya iletilmesi ve iletilmiş mesajın deşifre edilmesidir.
Şifreleme Algoritmalarında 2 farklı şifreleme algoritması bulunur. Simetrik Şifreleme Algoritmaları ve Asimetrik Şifreleme Algoritmaları.

Özellikleri :
Asimetrik bir şifreleme algoritmasıdır. Simetrik şifrelemedeki gibi tek anahtar kullanılmasının yerine; biri gizli (Private Key) diğeri açık (Public Key) olmak üzere iki anahtar kullanılır.
Güvenilirlik derecesi, şifrelemede kullanılan asal sayıların büyüklüğü ile orantılıdır.
Özellikle çok kullanıcısı olan sistemlerde güvenli veri paylaşımına ve sayısal imza ile kimlik doğrulaması (authentication) yapılmasına olanak sağlamaktadır.
Sistemin güvenilirliğinin yanı sıra hızının da yüksek olması için, kullanılacak anahtarın sayısal büyüklüğü önemlidir. Yeterli güvenilirlik derecesine ulaşmak için gerekli büyüklük Eliptik Eğri Şifreleme (ECC) Algoritması kullanılarak belirlenmektedir.

Avantajları :
Simetrik şifreleme, şifrelenmiş veriyi alan tarafın veriyi deşifre edebilmesi için, gizli anahtar paylaşımını gerekli kılar. Ancak RSA asimetrik bir şifreleme tekniği olduğu için gizli anahtarın paylaşılmasına gerek yoktur. Kullanıcıların gizli anahtarlarının saklanması gerekmez. Bu da sistemi büyük bir depolama yükünden kurtarır.
Büyük sayılarla işlem yapmak zor olduğu için güvenilirliği son derece yüksek olan bir şifreleme tekniğidir.

ICO
ICO kampanyası, ödül kampanyası bitiminden hemen sonra 16 Mart 2018 Saat 00.00’da başlayacaktır.
ICO alımını ve takibini www.muskproject/sale adresinden yapabilirsiniz.
700 Milyon MSK satışı yapılacaktır ve ico kademe olarak beş gün arayla yedi bölümden oluşacaktır.
1 MSK başlangıç satış değeri 0,10$ lacaktır. ICO bitimi 1MSK 1$ değerine eşit olacktır.
Bonus sadece ilk üç bölümde olacaktır. İlk bölüm %45 bonus, İkinci bölüm %25, üçüncü bölüm %15 şeklinde olacaktır. Bonusu kaçırmamak için başlangıç tarihini takip edin!
Total coin: 1,000,000,000 MSK
ICO Dağıtımı (%70): 700,000,000

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours