Memura Kredi

Memura Kredi Şartları

Bu haberimizde memura kredi şartları ile alakalı olarak tüm konularda elimizden geldiğince bilgileri sizlere sunma yoluna gideceğiz. Memurlar, zaman içerisinde bankaların aslında en garanti müşteri olarak gördükleri kişiler oluyor. Maaşları yüksek ve garanti, aynı zamanda kredibilite anlamında da en güvenilir kişiler olduğunu net olarak biliyoruz.

Memura kredi veren bankalar zaman içerisinde arttı. Hemen hemen tüm bankalar, memuru kaçırmamak için çok ideal seçenekler ile kredi ve kredi kartı imkanı sunuyor. Ancak bazı şartları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu şartlar sonrasında 50.000 TL’ye kadar kredi alabilme şansına sahip oluyorsunuz.

Devlet Memuru için Kredi Şartları

Devlet memuru, daha önce hiçbir kredili ürünü yok ise kredi notu da yok demektir. Ancak bu durumda bile kredi notunun oluşması açısından kefilsiz olarak 10.000 TL kredi alabilir, 8.000 TL limit dolaylarında kredi kartı da alabilir. Genellikle bankalar bu noktada son derece somut adımlar atıyor.

Ancak 25.000 TL ve üstü kredi almak istediğinizde hiç kredi notunuz yoksa KEFİL talebinde bulunabilir. Kefilde emekli, memur genellikle kabul edilmektedir. Ancak kefilin aylık geliri, sizin kredinizin aylık taksitini karşılıyor olmalı. Bu şekilde kredi notsuz şekilde 50.000 TL’ye kadar kredi çekme şansına erişiyorsunıuz.

Maaşınızın yattığı banka her zaman daha avantajlıdır. Devlet kurumları, genellikle Ziraat Bankası ile çalışmaktadır. Dolayısı ile Ziraat, her zaman sizler için kredibilite açısından daha esnek davranacaktır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours