Kyk Karşılıksız Burs Devlet Bursu Nasıl Alınır?

Kyk Karsiliksiz Burs Kyk Karşılıksız Burs Devlet Bursu Nasıl Alınır?

Kyk Karşılıksız Burs Devlet Bursu Nasıl Alınır?

Devlet kurumlarından burs alamayan öğrencilerimiz, KYK haricinde burs veren özel şirket ve finans kurumlarına da başvuru yapabilirler. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize sunmak birçok kuruluş mevcuttur. Sitemizden Öğrenci Bursları hakkında ayrıntılı bilgi.

Yabancı dil öğrenmek dil eğitiminizi geliştirmek isterseniz, Devlet destekli dil kurslarına başvuru yapabilir veya dimension uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Giriş tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler, kurumdan daha önce burs ya da öğrenim kredisi alan öğrenciler, yabancı öğrenciler, ek (artık yıl) süre öğrenim gören öğrenciler, polis akademisi ile askeri okullarda yüksek lisans öğrencilerden eğitim programları öğrenim gören öğrenciler öğrenciler, yetim maaşı ve nafaka okuyan öğrenciler, devlet burs alamazlar, öğretmenler, yetim maaşı ve nafaka okuyanlar, devlet burs alamazlar.

 

Bu devlet bursundan; Lisans Öğrenim, ön lisans (meslek yüksek okulu), açık öğrenme (gazi, şehit çocuğu, anne Id babası her ikisi de ölü gibi), iki yıllık okullardan üçüncü sınıfına ara vermeden intibakı yapan öğrenciler (intibak ya da hazırlık sınıfında okuyan öğreten burs verilmez), yüksek lisans (doktora t master), yüksek lisans (yüksek lisans), Vakıf üniversitesi öğrenim, ÖSYM sınavında sözel, sayısal, yabancı dil ve eşit ağırlık alanında ilk 100’e giren öğrenciler, ülke adına yarışalara katılan, amatör milli sporcu öğrenciler ve ikinci öğrencilerinde okuyan öğrenciler.

 

Öğrencilere Sed Yardımı isimli içerikte başvuru gerekli ve gerekli evraklar yer çayda.
Çocuğu okuyan ailelere maddi yardım yapan devlet, lise ve üniversite öğrencilerine p Devlet Bursu adı verilen terim ile KYK parası yatırmaktadır. Kredi ve Hibe kredi şeklinde verilen iki farklı destek bulunmakta olup, bunlardan geri ödemeli iken diğer hibe şeklindedir.

Başbakanlık bursu KYK tarafından verilmekte olup burs başvuruları KYK bursu olarak Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılmaktadır. Gençlik ve spor bakanlığında hizmet veren Kredi Yurtlar Kurumu, her sene başbakanlık bursu olarak bilinen karşılıksız burs ve öğrenim kredisi ile ödünç yurtlarda yurtlar içinde sunulan hizmet verme.

Verilen süre içince ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler haklarını kaybedeceklerdir.

Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti dekontu, 3- 4 adet son altı ay içinde vesikalık fotoğraf, 4-percent 40 ve üzeri engelli ebeveyni olanların,5- 18 yaşından küçükler için kurum net sayfasından temin edilen ve doldurulan aile izin onay belgesi, 6-Aynı öğretimde yüksek öğrenime karşınızda kardeşe ait öğrenci belgesi, kayıt süresinde bir ay içinde ibraz vb.

Öncelik belgesi; Şehit veya gazi çocuğu,% 40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler, anne ve çocukları vefat etmiş olanlar, lise ve dengi öğrenimlerini ve Sosyal Politikalar Bakanlığa bağlı yurtlarında barınarak tamamlayanlar, lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka lisesinde tamamlayanlar, anne ve çocukları ve gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar ya da kurumdan emekli olanlar, milli olmuş amatör sporcular, 2014 tarihinde Manisa Soma maden ocağında meydana gelen kazada vefat eden öğrenciler.

 

Başbakanlık bursunu almaya hak kazanan üniversite bursu, alttan 3’ten fazla dersi almaya devam edebilirler. Başbakanlık bursu onun ayın 7’sinde yatarak ödeme yapılır. Ancak önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi; Başbakanlık bursu alan bir üniversite öğrencisi, öğrenim kredisi alamaz ve aynı şekilde öğrenim kredisi alan üniversite öğrenim p Başbakanlık bursu alamazlar. Yani bir öğrenci hem burs hem p öğrenim kredisi alamaz.

Buna ek olarak; Başbakanlık bursu için yanlış evraklarında eksiklik un da beyan edilen üniversite öğrencilerine p burs verilmemektedir.

Öğrencilere Para Yardımı 2020 Başvurusu ile ilgili bilgi bilgiler.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çocuğu okuyan ailelere maddi yardım verildi gibi, okuyan öğrencilere p eğitim masrafları için para yardımı yapılmaktadır. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için öğrenmek para yardımı isimli haberimizi okumalısınız.

ÖNEMLİ BİLGİ: Kurumu web sayfası üzerinden interaktif olarak alınmaktadır. Öğrencilerin beyanlarının doğruluğu kurum tarafından kamu kurum ve kuruluşlar araştırılmaktadır. Beyanlarının doğru sorgulanması burs hakkı iptal edilmektedir. Öğrencilerin interaktif müracaatlarını derinlemesine inceleyerek konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanları cevaplandırmaları gerekmektedir. Hatalı eksik yada gerçeğe aykırı beyanlarda bulunma burs alımını engellemektedir. Burs fiyatları 425 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir