Kyk Karşılıksız Burs Devlet Bursu nasıl Alınır?

Kyk Karşılıksız Burs Devlet Bursu nasıl Alınır?

Devlet kurumlarından burs alamayan öğrencilerimiz, KYK haricinde burs veren hususi şirket ve finans kurumlarına da müracaat yapabilirler. Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimize sunmak birçok kurum mevcuttur. Web web web web internet sitemizden Talebe Bursları hakkında detaylı informasyon.

Yabancı dil öğrenmek dil eğitiminizi geliştirmek isterseniz, Devlet destekli dil kurslarına müracaat yapabilir yada dimension uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Giriş zamanı itibari ile bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler, kurumdan daha ilkin burs ya da eğitim kredisi alan öğrenciler, yabancı öğrenciler, ek (artık yıl) süre eğitim gören öğrenciler, polis akademisi ile askeri okullarda yüksek lisans öğrencilerden eğitim programları eğitim gören öğrenciler öğrenciler, yetim maaşı ve nafaka okuyan öğrenciler, devlet burs alamazlar, öğretmenler, yetim maaşı ve nafaka okuyanlar, devlet burs alamazlar.

 

Bu devlet bursundan; Lisans Tahsil, ön lisans (meslek yüksek okulu), açık öğrenme (gazi, şehit evladı, anne Id babası her ikisi de ölü şeklinde), iki senelik okullardan üçüncü sınıfına ara vermeden intibakı icra eden öğrenciler (intibak ya da hazırlık sınıfında okuyan öğreten burs verilmez), yüksek lisans (doktora t master), yüksek lisans (yüksek lisans), Vakıf üniversitesi eğitim, ÖSYM sınavında sözel, sayısal, yabancı dil ve eşit ağırlık alanında ilk 100’e giren öğrenciler, ülke adına yarışalara katılan, amatör ulusal sporcu öğrenciler ve ikinci öğrencilerinde okuyan öğrenciler.

 

Öğrencilere Sed Yardımı isminde içerikte müracaat lüzumlu ve lüzumlu evraklar yer çayda.
Evladı okuyan ailelere maddi yardım icra eden devlet, lise ve üniversite öğrencilerine p Devlet Bursu isminde olan terim ile KYK parası yatırmaktadır. Kredi ve Affetme kredi şeklinde verilen iki değişik destek bulunmakta olup, bunlardan geri ödemeli iken diğeri affetme şeklindedir.

Başbakanlık bursu KYK tarafınca verilmekte olup burs başvuruları KYK bursu olarak Kredi Yurtlar Kurumu tarafınca yapılmaktadır. Gençlik ve spor bakanlığında hizmet veren Kredi Yurtlar Kurumu, her yıl başbakanlık bursu olarak malum karşılıksız burs ve eğitim kredisi ile ödünç yurtlarda yurtlar içinde sunulan hizmet verme.

Verilen süre içince ilgili yurt müdürlüklerine kayıt yaptırmayan öğrenciler haklarını kaybedeceklerdir.

Kayıt, kimlik, yurt tutarı ve depozito tutarı dekontu, 3- 4 tane son altı ay içinde vesikalık fotoğraf, 4-percent 40 ve üstü engelli ebeveyni olanların,5- 18 yaşından küçükler için kurum net sayfasından temin edilen ve doldurulan aile izin onay belgesi, 6-Aynı öğretimde yüksek tahsile karşınızda kardeşe ilişik talebe belgesi, kayıt süresinde bir ay içinde ibraz vb.

Öncelik belgesi; Şehit yada gazi evladı,% 40 ve üstünde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler, anne ve evlatları vefat etmiş olanlar, lise ve dengi öğrenimlerini ve Toplumsal Politikalar Bakanlığa bağlı yurtlarında barınarak tamamlayanlar, lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka lisesinde tamamlayanlar, anne ve evlatları ve gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yüksek Tahsil Kredi ve Yurtlar Kurumunda çalışanlar ya da kurumdan emekli olanlar, ulusal olmuş amatör sporcular, 2014 tarihinde Manisa Soma maden ocağında meydana gelen kazada vefat eden öğrenciler.

 

Başbakanlık bursunu almaya hak kazanan üniversite bursu, alttan 3’ten fazla dersi almaya devam edebilirler. Başbakanlık bursu onun ayın 7’sinde yatarak ödeme yapılır. Yalnız önceki yazımızda da bahsettiğimiz şeklinde; Başbakanlık bursu alan bir üniversite talebesi, eğitim  kredisi alamaz ve aynı şekilde eğitim kredisi alan üniversite eğitim p Başbakanlık bursu alamazlar. Şu demek oluyor ki bir talebe hem burs hem p eğitim kredisi alamaz.

Buna ek olarak; Başbakanlık bursu için yanlış evraklarında eksiklik un da beyan edilen üniversite öğrencilerine p burs verilmemektedir.

Öğrencilere Para Yardımı 2020 Başvurusu ile ilgili informasyon bilgiler.

Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca evladı okuyan ailelere maddi yardım verildi şeklinde, okuyan öğrencilere p eğitim harcamaları için para yardımı yapılmaktadır. Mevzu hakkında detaylı informasyon almak için öğrenmek ara yardımı isminde haberimizi okumalısınız.

ÖNEMLİ BİLGİ: Kurumu web sayfası üstünden interaktif olarak alınmaktadır. Öğrencilerin beyanlarının doğruluğu kurum tarafınca kamu kurum ve kuruluşlar araştırılmaktadır. Beyanlarının doğru sorgulanması burs hakkı iptal edilmektedir. Öğrencilerin interaktif müracaatlarını derinlemesine inceleyerek mevzuyu tam olarak kavradıktan sonrasında ilgili alanları cevaplandırmaları gerekmektedir. Hatalı tamamlanmamış yada gerçeğe aykırı beyanlarda bulunma burs alımını engellemektedir. Burs tutarları 425 TL’dir.