Kredisi Devam Eden Şahıs İkinci Krediyi Çekebilir mi?

Kredisi Devam Eden Kişi İkinci Krediyi Çekebilir Mi Kredisi Devam Eden Şahıs İkinci Krediyi Çekebilir Mi?

Kredisi Devam Eden Şahıs İkinci Krediyi Çekebilir mi?

İnsanlar, meydana gelen nakit para gereksinimlerini çözüme kavuşturmak amacı ile sıkıntılarını bankalar üstünden çözmek istemektedirler. Eskiye oranla bankalar günümüzde uygun ödeme periyotları içinde düşük faiz seçenekleri ile krediler sunarak nakit para sorununu anlık olarak sona erdirmekte. Daha öncesinden belirli sıkıntılardan dolayı kredi çeken kişiler, bu kredinin ödemesini yaparken sonrada doğan gereksinimleri giderebilmek için ikinci kredinin çekilip çekilemeyeceğini merak etmektedirler. Bu probleminin cevabına hem evet hem de hayır cevabı vererek mevzunun ayrıntılarına girmek istiyoruz. İkinci bir kredi çekebilmek için bankalar tarafınca tanınan bazı özellikleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Lüzumlu şartları taşımanız durumunda normal olarak ikinci bir kredi çekebilirsiniz.

Daha öncesinden kredi çekip, ödemesini tertipli olarak icra eden kişiler, çalışmış oldukları bankalar üstünden lüzumlu şartları yerine getirmeleri durumunda kredi çekiminde bulunabilirler. İkinci bir kredi çekimi için gene kişilerin kredi notu geçmişine bakan bankalar, kişilerin halen etken olarak çekilen kredinin ödemelerini denetim ederek tertipli yapılıp yapılmadığına bakmaktadırlar. Aylık ödemelerini tertipli olarak icra eden kişilerin kredi notlarının yüksek çıkacağı için herhangi bir mesele yaşamayacaklarını söyleyebiliriz. Yalnız bunların kafi olacağını düşünüyorsanız yanıldığınızı belirtmek istiyoruz. Bankalar, kredi başvurusu esnasında kişilerin aylık gelirlerini de öğrenerek bu gelirin hem iki kredi ödemesine yetip yetmeyeceğini, hem de aile geçimini (kirada oturuluyorsa kira, faturalar, mutfak giderleri) ödüyor ise kredi başvurusa onay verilmektedir.

Yukarıdaki benzer biçimde maddeleri yerine getiren kişiler, eğer maddi anlamda problemler yaşamıyor ise üçüncü bir kredi daha çekebileceklerini, mühim olan banka kredi tutarları ile birlikte aile gereksinimlerini karşılıyorsa herhangi bir mesele teşkil etmeyeceğini söyleyebiliriz. Bilhassa ticari alanda etkinlik gösteren işletme sahipleri, işlerini büyütmek ya da anlık olarak meydana gelen borç durumlarını ödeyebilmek için bu benzer biçimde yöntemlere başvurdukları söylenebilmektedir. Bankaların kredi çekimi esnasında kredi notu etmenine dikkat ederek kredi kartı benzer biçimde ödemelerini sorunsuz ödüyor ise düşünmenize gerek kalmadan pozitif yönde sonuçlar alabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Bunun için devamlı çalıştığınız bankalar ile iletişime geçmenizi ve alan kişi temsilciniz ile görüşmeniz icap ettiğini belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir