Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Ekonomik krizler, insanların geçim standartlarının düşmesine, her geçen gün yeni bir borç sorunu ile karşılaşmalarına neden olmakta. Ekonomik krizlerden dolayı mevcut borçlarını ödeyemeyen kişiler maalesef ki kişilerin kredi sicillerinin bozulmasına neden olmaktalar. Kredi sicili genellikle kredi kartlarının ya da bankalar üzerinden çekilmiş kredilerin askeri tutarlarının en az 3…


Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Ekonomik krizler, insanların geçim standartlarının düşmesine, her geçen gün yeni bir borç sorunu ile karşılaşmalarına neden olmakta. Ekonomik krizlerden dolayı mevcut borçlarını ödeyemeyen kişiler maalesef ki kişilerin kredi sicillerinin bozulmasına neden olmaktalar. Kredi sicili genellikle kredi kartlarının ya da bankalar üzerinden çekilmiş kredilerin askeri tutarlarının en az 3 ay süre boyunca ödenmemesi durumunda meydana gelmekte. Bankalar, müşterilerine en azından mevcut kredilerinin en azından askeri ödeme tutarlarını ödemeleri gerektiğini ifade etmekteler. Bu durum, sicillerin bozulmamasına olanak sağlayacaklarını belirtmekte. Kredi Sicili Bozuk Olana bankalar maalesef ki ne konut kredisi ne ihtiyaç kredisi ne taşıt kredisi ne de kredi kartı vermeye pek yanaşmamaktadır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren banka olmadığı gibi veren bankaların da bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu bankalar daha çok kişilerin aylık gelirlerine, maaşlarına, üzerinde herhangi bir mal varlığının bulunup bulunmadığına bakmaktadırlar. Geri kalan durum, geçmiş gibi özelliklere çok fazla dikkat etmemektedirler. Bu bankalar, aylık çekilmek istenilen kredi tutarının kişilerin maaşları tarafından ödenebileceğine bakmaktadırlar. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler önceden olumsuz yanıt almamak adına sahip oldukları kredi notlarına öğrenerek hareket etmek gerekmektedir. Kredi notunun düşük olması kredi alınıp alınamayacağına etki etmemektedir. Ülkemiz içerisinde birçok düşük nota sahip olan kişiler bankalar üzerinden kredi olanaklarından yararlanabilmektedirler.

Kredi Sicili Bozuk Olana kredi veren bankaların ilk olarak baktıkları şey kişilerin merkez bankası tarafından kara listeye alınıp alınmadığıdır. Merkez bankası kara listesine giren ya da kırmızı kalem olarak adlandırılan süzgece takılan kişiler bankaların kredi olanaklarından faydalanamamaktadırlar. Belirli bir süre boyunca kredisi sicili bozuk olan kişiler işlerini düzeltmeleri, bellerini doğrultmaları durumunda en azından bankaya ipotek olarak gösterebilecek bir ev ya da arsa gibi mülk edinmelidir. Maddi değeri olan her mal kişilerin bankalar üzerinden kredi alabilmelerine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Şu an için bu yazımızda şu banka bu banka kredi verir diye maalesef ki belirtemeyeceğiz. Aktif olarak hizmet veren her banka kişilerin merkez bankası listesine girmediği sürece bozuk sicilleri üzerinden kredi çekim talebinde bulunabilirler.

Hesaplanamayan Kredi Notu Nedir?
Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap