Kredi ve Finansman Arasındaki Farklar

Kredi ve Finansman Arasındaki Farklar

Bankacılık sektöründe en çok merak edilen konulardan birisi olan kredi ve finansman arasındaki farklar hakkında bilgiler vereceğiz. Türkiye genelinde bankacılık sektörü zaman içerisinde çok çeşitli hale geldi. İnsanlar, ister istemez terimler arasında ki farklılıkları net bir şekilde analiz edebilme şansına sahip olamıyor. Tam da bu noktada biz devreye girelim istedik.

Kredi ve finansman, uygulama yöntemi olarak aynı gibi görünen ancak kesinlikle farklı olan ödenek tipleri arasındadır. Bankacılık sektörü günümüzde iki ayrı kulvarda hizmet vermektedir. Normal bankacılık ve katılım bankacılığı olarak iki ayrı kulvar.

Kredi ve Finansman Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Kredi, normal bankalar tarafından sağlanmakta olan bir ödenek tipidir. Finansman ise katılım bankalarından alınabilen bir kredi tipidir.
  • Kredi, herkes tarafından en küçük bütçelerden yüksek bütçelere kadar alınabilir. Finansman, genellikle kurumsal girişimlerde sunulan yüksek bütçeli ödenek imkanlarını sunar.
  • Kredi seçeneklerinde konut kredisi hariç vade seçenekleri 48 ay ile sınırlıdır. Finansman tiplerinde bu durum, sizlerin beklentisine ve bankanın insiyatifine bağlı daha yüksektir.
  • Günümüzde bireysel ya da kurumsal olarak sunulan kredi tipleri bellidir. Finansman seçenekleri ise arsa, işyeri gibi seçenekleri ile çok daha çeşitli ve işletmelere yöneliktir.
  • Kredi her banka tarafından sunulmaktadır. Finansman, sadece katılım bankaları tarafından sunulabilir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours