89574

Kredi Başvurusunda Sıklıkla Yapılan Hatalar Nelerdir?

Kredi kullanmak istiyorsanız bunu en avantajlı yöntemler ile yapmak için çeşitli noktalara dikkat etmelisiniz. Kredi kullanacak kişiler, nakit ihtiyacını gidermek için acele etmekte ve birçok noktayı atlayacak bilinçsiz kredi kullanmaktadır.

Kredi kullanmaya karar verdiyseniz öncelikle tüm bankaların sunmuş olduğu faiz oranlarını incelemeli, en düşük faiz oranından kredi çekmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda ihtiyaç kredisine başvuru yapıyorsanız kredi tutarını da doğru bir şekilde belirlemeli, yüksek kredilere girmekten kaçınmalısınız. Aldığınız bu krediye eklenecek faiz oranı unutmamalı, geri ödemesi yokmuş gibi davranmamalısınız.

Kredi kullanırken yapılan bir diğer büyük hata maliyet kalemlerini incelememek. Her banka, kredi sağlarken aynı kredi maliyet kalemlerini eklemez. Bu nedenle en az maliyet kalemine sahip olan bankaları tercih etmelisiniz. Dosya masrafı konusu da tartışmalı bir konu. Bazı bankalar çeşitli kredi türleri için dosya masrafı talep etmez. Dosya masrafı olmadan kredi çekme imkanınız varsa bunu tercih etmelisiniz.

Kredi çekerken tüm haklarınızı bilmek çok önemli. Bu nedenle imza atmadan önce sözleşmeyi mutlaka okumalısınız.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours