Evlilik, araç satın alma, eğitim, ev satın alma gibi çeşitli durumlarda nakit ihtiyacı ile karşı karşıya kalırsınız. Belirli bir birikiminiz olsa da ihtiyaçlarınız için yeterli gelmeyebilir. Bu durumda sizlerde bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Bankalardan kredi çekebilmeniz için belli şartlar taşımanız gerekir. Bu şartları taşıyıp taşımadığınız da banka yetkilileri tarafından başvuru sürecinde incelenir. Böylece durumunuza göre krediniz sonuçlanır.

Kredi notunuzun yeterli olması, gelir belgesi sunmanız kredi almanızı ve kredinizin daha sürece sonuçlanmasını sağlamaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji, bankalara yapılan kredi başvurularını iki farklı şekilde incelememize neden oldu. Şubesiz kredi imkanı ile verilen kredi başvuruları cep telefonlarında internet bankacılığı veya SMS yolu ile yapılmaktadır. Bu tür kredi başvuruları genellikle 5 dakika içerisinde sonuçlanmaktadır.

Daha yüksek kredi çekmek istediğinizde şubeye birebir giderek ve belgelerinizi sunarak başvuru yapmanız gerekir. Bu tür bankaya giderek yaptığınız kredi başvurularında ise sonuç almak 1 gün sürebilir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir