KOSGEB Kredisi Iyi mi Alınır? Şartları Nedir? Kimlere Verilir?

KOSGEB Kredisi Iyi mi Alınır? Şartları Nedir? Kimlere Verilir?

Girişimci ruhuna haiz kişiler bir oldukca vakit akıllarında yer edinen projeleri maddi yetersizlikler sebebi ile gerçekleştirememekte. Bu mevzu üzerine meydana getirilen araştırmalar gerçekleştiren devlet, girişim ruhuna haiz kişiler ile mevcud işletmelerini büyütmek isteyen kişilere devlet destekli KOSGEB kredisi sunmakta. Bir nevi devlet kredisi olarak gösterilen KOSGEB Kredisi affetme olarak vatandaşlara gösterilmekte olup iş yeri açmalarına ya da mevcud işletmelerini genişletmelerine olanak elde eden bir sisteme haiz olmakta. Birçok kişi gündemi yoğun olarak ilgilen bu mevzu hakkında araştırmalar yaparak KOSGEP Kredisi iyi mi alınır? Herhangi bir şartı var mı? Kimler bu kredi olanaklarından faydalanabilir benzer halde sorunların cevabı yazımızın devamında yer alacaktır.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir Kimlere Verilir 2KOSGEB Kredisi alabilmek için ilk olarak bir proje hedefine haiz olmak gerekiyor. Sıfırdan başlamış olan kişiler daha evvelinde yapacağı iş ile ilgili bir proje dosyası hazırlamalıdır. Son alınan kararlara gore KOSGEB başta hayvancılık olmak suretiyle oto galeri, muhasebeci, emlakçı, alkollü içecek sunan mekanlara kredi olanakları haricinde tutmaktadır. Bunun haricinde kredi verebildiği tüm sektörler ile ilgili bilgiler resmi web sayfası içinde yer almıştır. Müracaat dosyası kabul edilen girişimciler ilk olarak KOSGEB tarafınca verilen bir eğitime katılmak durumundadırlar. 2016 senesinde meydana getirilen düzenlemeler ile KOSGEB tarafınca verilen eğitimler 32 saate düşürülmüş ve iştirakçilerin tamamına parasız hale getirilmiştir. Kredi olanakları ve şartları ile ilgili mevzular ise;

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir Kimlere Verilir 1KOSGEB Kredisi, işini oluşturmak ya da mevcud işini geliştirmek isteyenler için sunulmaktadır. Affetme olarak verilen kredi tutarı 50,000 TL ile sınırlandırılmış olup üst tutarlar için faizsiz kredi seçeneklerini etken hale getirmiştir. 100,000 TL’ye kadar faizsiz kredi veren KOSGEB, ülke içinde ticari girişim sayısının artması için büyük ölçekte mesailer harcamaya iş koşturmacasındadır. KOSGEB, iş yerlerine affetme ya da kredi bütçesini peşin ya da evvelinde veren bir kurum değildir. Yeni işletme kuracak ya da mevcud işletmesini genişletmek isteyen kişiler ilk olarak lüzumlu ortamı sağlamaları, işletmeleri için lüzumlu harcamaları evvelinde gerçekleştirmesi gerekmekte. Tüm aşamalar için meydana getirilen harcamaları faturalandırıp kurula teslim etmeleri durumunda affetme iş yeri sahiplerine belirli bir süreden sonrasında ödenmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir