KOBİ’ler için ‘alacak sigortası’ Kasım’da başlıyor!

KOBİ’leri tahsilat risklerine karşı korumayı hedefleyen devlet destekli yeni ticari alacak sigortası sistemi gün sayıyor. KOBİ’ler amacıyla ‘alacak sigortası’ Kasım’da başlıyor! Özellikle KOBİ’leri tahsilat risklerine karşı korumayı hedefleyen devlet destekli yeni ticari alacak sigortası sistemi gün sayıyor. Yeni düzenin yürütücüsü Halk Sigorta olacak. Şirketin Genel Müdürü Bülent Karan’la Dünya Gazetesi’nden Serhat Aligil, hem bu sistemi…


KOBİ’ler için ‘alacak sigortası’ Kasım’da başlıyor!

KOBİ’leri tahsilat risklerine karşı korumayı hedefleyen devlet destekli yeni ticari alacak sigortası sistemi gün sayıyor.

KOBİ’ler amacıyla ‘alacak sigortası’ Kasım’da başlıyor!
Özellikle KOBİ’leri tahsilat risklerine karşı korumayı hedefleyen devlet destekli yeni ticari alacak sigortası sistemi gün sayıyor.

Yeni düzenin yürütücüsü Halk Sigorta olacak. Şirketin Genel Müdürü Bülent Karan’la Dünya Gazetesi’nden Serhat Aligil, hem bu sistemi hem sektörün güncel konularını konuşmuşlar.

Yeni düzenin geride bıraktığımız haziran ayında yürürlüğe girdiğini, Halk Sigorta’nın ise “Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi” olarak atandığını anımsatan Karan, şu verileri verdi:

“Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve SBM ile koordinasyon ortamında sistemi KOBİ’lerin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Sistemin ana hatları şekillenmeye başladı. Bilindiği gibi sahip olunan alacak sigortası yapısı kurumsal firmalara yönelik. Bu sistem ise KOBİ’lere yönelik olacak. Mevcut ürünlere rakip değiliz. İlgili mevzuatın Ekim ayında bitmesini bekliyoruz. Kasım ayında da ürünleri satışı sunabiliriz. KOBİ tanımında KOSGEB’inkini kullanacağız. Hem prim hem hasar bölümünü yürüteceğiz. Tahsislerde özel bir skorlama modeli kullanılacak. Bu branşta ruhsatı olan her şirket, merkezi olarak belirlenmiş fiyat ve teminatlarla bu ürünü satabilecek.”

Karan, tahsilat ve alacak idaresi konusu ile ilgili KOBİ’lere yol göstermek istediklerini de belirtti.

Amazon’un Türkiye Operasyonu Başladı
LotoKazan Sitesi Üzerinden Şans Oyunları Sorgulaması Yapın

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap