Kaymakamlıklar ve Valilikler Tarafınca Meydana getirilen Yardımlar

Kaymakamlıklar ve Valilikler Tarafınca Meydana getirilen YardımlarÜlkemizde tıpkı belediyeler benzer biçimde valilikler ve kaymakamlıklar da gerçek gereksinim sahiplerine besin ve besin yardımı, kömür yardımı, kira yardımı vb. Birçok yardım sunuyorlar.
Vatandaşlar; Yardım almak için direkt kaymakamlığa yada valiliğe gidebilirler yada ikamet ettikleri yerdeki toplumsal yardım ve dayanışma vakıflarına gidebilirler.Kısaca devletimizde kaymakamlıklar ve valilikler; yardımlarını toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları vesilesiyle yürütürler.
Vakıflar Genel Müdürlüğü Tarafınca Meydana getirilen YardımlarAnne yada babası vefat etmiş muhtaç çocuklar ve özürlüler; Yoksulluk aylığı almak için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvurabilirler.Vakıflar Genel Müdürlüğü; yetim ve yetimler ile engelli oranı minimum %40 olan engelliler.Bununla birlikte gereksinim sahibi ve yoksul vatandaşlara kuru besin ve aşevi yardımı yapmaktadır.Başvurusu kabul edilenlere tertipli olarak besin ve erzak kolileri dağıtan Vakıflar Genel Müdürlüğü; lise, ilköğretim ve üniversite eğitimi alan yoksul ailelerin öğrencilerine burs vermektedir.

OKU  Son Dakika: SSK ve SGK girişi olanlara müjde! Aylık 453 TL Verilecek