Kara Listeden Iyi mi Çıkılır?

Kara Listeden Cikma Kara Listeden Iyi Mi Çıkılır?

Şuursuzca kullanılan kredi kartları, ödenemeyen kredi borçları sebebiyle birçok şahıs bankaların kara sıralamasında içeriyor. Bankaların kara sıralamasında yer almak, sizler için büyük bir sorundur. Banka ilişkilerinizi bozmuş olduğu benzer biçimde bilhassa icralık duruma düştüğünüzde bankaya avukat harcaması benzer biçimde fazladan ödemeler de yapmanız gerekir ve bu durum maddi olarak sizi zorlayacaktır.

Bankaların kara listesine giren kişiler, bankalar ile durumunu toparlamak ve maddi durumunu düzeltmek için kara listeden çıkmanın yolları hakkında araştırma yapmaktadır. Kara listeden borcun tamamını ödemeden çıkmanın yolu bulunmuyor. Bu yüzden kara listeden çıkmak istiyorsanız bunun için bankaya olan borcunuzun tamamını ödemeli ve banka yetkilisinden “borcu yoktur” kağıdı almanız gerekir. böylece kara listeden adınız silinecektir.

Kara listeden silinmek, sizin banka ile olan ilişkinizi derhal düzeltmez. Şu sebeple kara listeden çıksanız bile kredi notunuz hala riskli durumda değerlendirilir. Bununla beraber bu durum banka siciline de işlenir. 5 yıl sonrasında sicil yenilemesi yapılsa bile banka yetkilileri, geçmişe dönük değerlendirmede bu bilgiye ulaşır ve size kredi vermeye yanaşmayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir