İzmirim Kart Bakiye Sorgulama 2023 – Para İadesi Nasıl Alınır

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart bakiye YÜKLEME işlemleri nasıl yapılır? Kent Kart Bakiye sorgulama işlemleri hakkındaki bütün bilgileri açıklıyoruz.
İzmirim kart bakiye sorgulama internet üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Eshot bakiye sorgulama sistemi üzerinden kartınızdaki bakiyeyi çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere eski adıyla kent kart olan izmirim kartınızın bakiyesini sorgulamayı anlattık. Makaleyi okuyarak gerekli işlemleri öğrenebilirsiniz.Eshot Bakiye SORGULAMAEshot bakiye sorgulama sistemi, İzmirli vatandaşların şehir içerisinde ulaşımını sağlayan otobüs, metro, vapur, izban ve tramvay gibi araçlarda kullandığı izmirim kart, eski adıyla kent kart için yapılmıştır. İzmirim kart’a şehir içerisinde neredeyse her yerden bakiye yükleme yapılabilir. Bu kart öğrenci ve tam kullanım olarak ikiye ayrılan bir karttır. İzmir’de öğrenci tarifesi bir lira altmış dört kuruş iken tam tarife ise üç lira elli altı kuruştur. İzmirim kart bakiye işlemi internet üzerinden çok kısa birkaç adım ile yapılabilmektedir.Kentkart Bakiye SORGULAMAKentkart bakiye sorgulama işlemini aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri uygulayarak birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem ile günün her anı bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. İzmirim kart bakiye için uygulamanız gereken o maddeler;İzmirim kart sorgulama işlemi İzmir Belediyesinin kurmuş olduğu Eshot sitesi üzerinden yapılmaktadır. (aşağıda linki bulabilirsiniz)Öncelikle https://www.eshot.gov.tr linkinden Eshot resmi web sitesine giriş yapın.Site açıldığında izmirim kart bakiye seçeneğine tıklayın.Karşınıza çıkan alandaki kutucuklardan ilkine akıllı kart numaranızı, ikincisine ise ekranda görmüş olduğunuz kodu girin.Kutuları doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olduktan sonra “Devam et” seçeneğine tıklayarak izmirim kartınızın içerisinde bulunan bakiyeyi görebilirsiniz.Yukarıda bahsettiğimiz işlemler ile birden çok kartın bakiyesini görebilirsiniz.Aynı zamanda İzmir Belediyesinin hazırlamış olduğu bu sistem ile sadece bakiye sorgulama değil bakiye yükleme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bakiye yükleme işlemlerini hem kredi kartı hem de banka kartından yönergeleri takip ederek birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sayesinde dışarıda zaman kaybetmemiş olursunuz. İyi yolculuklar dileriz!
İzmirim kart bakiye sorgulama ve yükleme işlemi nasıl yapılır?İzmirim kart alternatifi satın alındıktan sonra üzerindeki kart numarası ile online sorgulama yapabilirsiniz. www.eshot.gov.tr sayfasından bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.İzmirim Kart Para İadesi Nasıl Yapılır?İzmirim kart para iadesi almak isteyenler için İzmir/Konak kapalı otopark altında para iadesi yapan yetkili büfeler bulunmaktadır.İzban Saatleri İzmirBelediye Otobüs Fiyatları24 Saat Açık Dişçi İzmir

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours