Işyar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bankaların en güvenilir müşteriler olarak görmüş olduğu kişilerin içinde Devlet MemurlarI da yer verilmiştir. Birçok banka, işgören olan bir kişinin kredi başvurusuna daha sıcak bakmakta ve daha kolay kredi almasını sağlamaktadır. Bilhassa maaş bankaları,özetlemek gerekirse devlet bankaları memurların kredi almaları için en uygun bankalar içinde yer verilmiştir. Organik olarak ki işgören olan kişinin kredi kullanabilmesi için kredi notu da büyük bir ehemmiyet taşır. Eğer kredi notunuz düşük yada bankada olan siciliniz bozuksa bankalar işgören da olsanız sizlere kredi vermeye sıcak bakmamaktadır.

Memurlar, kredi çekmelerine hiçbir engel olmadığında ne kadar kredi çekebileceklerini merak ederler. Bir memurun almış olduğu maaş, çekebileceği kredi tutarını belirlemektedir. Bankalar bir oldukça süre memurlara sunmuş olduğu kredilerde aylık ödeme tutarının maaşın %50 yada %75ini geçmemesine dikkat eder. Bir oldukça süre kredi tutarı olarak bakıldığında bankalar, işgören olan kişilere maaşlarının 20 katına kadar kredi kullanma hakkı tanımaktadır.

Hem de kredi kullanacak olan şahıs evli bir memursa ve eşi de çalışıyorsa, bu durumda kullanılabilecek kredi oranı daha da yükselmektedir.