İşsizlik Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

İşsizlik Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

Düzenli bir gelirinizin olması, bankalardan kredi almanızı kolaylaştıracaktır. Birçok vatandaş, bankaların sunmuş olduğu çeşitli kredi imkanlarından faydalanarak ihtiyaçlarını gidermektedir. Bu nedenle nakit ihtiyacını karşılayabilecekleri krediyi sorunsuz alabilmek, insanlar için büyük önem taşır. Bankalar için verdikleri krediyi düzenli bir şekilde kişiden geri temin etmek çok önemli. Bu nedenle belli şartlar oluştuğunda sizlere kredi vermeye olumlu yaklaşmaktadırlar.

Kredi çekmek istiyorsanız ve işsizlik maaşınızın buna bir engel olup olmadığını merak ediyorsanız işsizlik maaşı alırken kredi çekmek mümkün. Bankalar, sizlerin genel durumunu değerlendirmeye aldıklarında genel olarak son 6 aylık hesap hareketlerinizi incelemektedir. Yani son 6 ay içerisinde düzenli bir geliriniz, sigorta kaydınız varsa şu an işsizlik maaşı almanız kredi çekmenizi engellemeyecektir.

Kredi çekerken işsizlik maaşı almanız engel olmasa da dönem dönem bankaların almış oldukları kararlara göre bu durum değişebilir. Bu nedenle kredi notunuz yeterliyse, sigorta girişinizde sıkıntı yoksa işsizlik maaşı alırken de bankalara kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*