İşbaşı Eğitim Programı

İşbaşı Eğitim Programı Nedir?

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımıza işbaşı eğitim programı ile alakalı olarak girişimcilik alanında bilgi sunacağız. İŞKUR, zaman içerisinde birçok farklı hizmeti ile birlikte insanlara meslek edindirme konusunda birçok imkan sunma yoluna gidiyor. Dolayısı ile bizde bu anlamda sizlere en iyi seçenekleri sunabilmek adına somut adımlar atıyoruz.

Meslek edindirme kursları kadar iş öncesinde ki mesleki eğitim programları da artık önemli bir hale geldi diyebiliriz. Şimdi bu anlamda sizlere öneriler sunacağız.

İşbaşı Eğitim Programı Nedir?

İşbaşı eğitim programı, İŞKUR ve işverenler arasında ki anlaşma ile yürütülen uygulamalı meslek edindirme kurs programlarından birisidir.

Bu kursun esas amacı, uzaktan eğitimden ziyade iş başında sizlere eğitim veren ve deneyim kazanmanızı sağlayan bir eğitim modelidir. Özellikle son yıllarda bu eğitim modelinin Türkiye genelinde çok ilgi gördüğünü söylememiz gerekiyor.

Hangi meslek olursa olsun İŞKUR’a yapacağınız başvurular sonrasında kısa bir zaman dilimi içerisinde mesleki alanlara yönlendirilirsiniz. Bu sayede işbaşı eğitim seçenekleri itibari ile de yine ideal imkanlar sunuyor. İşbaşı eğitim programı, günümüz sektöründe her zaman daha ileriyi ve daha iyi hedefleyen bir seçenek.

Türkiye genelinde ki nitelikli istihdamı arttırmak için de yine ideal bir seçenek. Devletin işsizlik oranını arttırmak amacı ile de yine fark yaratan bir detay. Dolayısı ile aşağıdaki videodan da net şekilde bilgi sahibi olma yoluna gidebileceksiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours