İş Oluşturmak İçin 50 Bin TL Kredi Veren Bankalar 2022

İçindekilerİş Kurma Kredisiİş Oluşturmak İçin Devlet Destekleriİşyeri Kurma Kredisi Veren BankalarHalkbank İşyeri Açma KredisiZiraat Bankası İşyeri Açma KredisiVakıfbank İşyeri Açma Kredisi

İş oluşturmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilere devlet tarafınca verilen hibelerin haricinde bankalar nezdinden Kobi’lere hususi krediler sunulmaktadır. İş kurma kredisini almak için belli başlı bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların karşılanması halinde bankaların verdiği işyeri kurma kredilerinden yararlanabilirsiniz. İş oluşturmak için verilen kredi ev hanımları de ilgilendiriyor olmaktadır. Halkbank, Ziraat Bankası benzer biçimde bankaların verdiği iş kurma kredilerine müracaat yapabilirsiniz. İş oluşturmak için verilen devlet desteklerini ve kredi veren bankaları sizler için araştırdık. Bilgileri haberimizden inceleyebilirsiniz.

İş Kurma Kredisi

Yeni iş oluşturmak isteyenlerin en büyük sıkıntısı olan ana para için bankalar ve devlet harekete geçmiş ve girişimcilere destek sağlamaya başlamışlardır. Birçok alana değişik değişik destek sağlanarak gerek bağışlama desteği gerekse düşük faizli kredi imkanları sağlayarak iş kurmalarına olanak sağlamaktadırlar. İşyeri açmak için birçok bankadan kredi almanız mümkün olacaktır. Doğal ki bunun için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekecektir. Bankalara kredi başvurusunda bulunmanız halinde müracaat sürecini takiben hakkınızda bir soruşturma süreci başlatılır. Bu süreçte kredi vermek için geçmiş kredi sicilini ve kredi notunu incelenir. Eğer sürecin sonunda pozitif karar verilir ise kredi dukkanacmak.com almaya hak kazanırsınız. Eğer kafi sermayeniz yok ise derhal bankalara müracaat yapmayın. Bankaların faiz oranları yüksek olması sebebi ile işletmeyi kurmadan zarara uğratabilirsiniz. İlk olarak öteki alternatifleri değerlendirin. Mesela;

Devlet tarafınca sağlanan Kosgeb desteklerinden yararlanabilirsiniz.  Yılbaşından itibaren ise Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile karşımıza gelecektir. Bu destekten derhal faydalanamayabilirsiniz. Kati faydalanacaksınız diye de bir söz etmiyoruz. Sadece, Kosgeb tarafınca değişik illerde her 2 ya da 3 ayda bir programlar düzenleniyor. Bu programlara müracaat yapabilirsiniz.Eşinizden dostunuzdan borç isteyebilirsiniz. Bu yöntem günümüzde imkanı yüksek olan bir seçenek olmayacaktır. Yüklü bir meblağ için kimse elini cebine atmaz. Sadece lüzumlu olan parayı iki değişik kişiden isteyerek meblağı düşürebilir ve imkanları bir nebze olsun iyileştirebilirsiniz. Mesela 50 bin TL ana para ihtiyacınız var ise 25 bin bir kişiden 25 bin öteki kişiden borç alabilirsiniz. İş oluşturmak isteyenlere verilen destek sunar hakkında data alabilirsiniz.

İş Kurma Kredisi

İş Oluşturmak İçin Devlet Destekleri

İş oluşturmak isteyenlere devlet tarafınca birçok destek sağlanmaktadır. Bunun için ilk müracaat yapacağınız yer Kosgeb Kurumları olmalıdır. Kosgeb yeni girişimcilere ve Kobi’lere bağışlama ve sıfır faizli kredi desteği sağlamaktadır.

KOSGEB tarafınca verilen destek kapsamında bu yıl 50 bin TL geri ödemesiz bağışlama desteği 100 bin TL’de geri ödemeli faizsiz kredi desteği sağlanmakta idi. Sadece artık bu program yerini Girişimciliği Geliştirme Destek Programına bıraktı. Program kapsamında verilen destek miktarları artacaktır. Yeni program ile destek sunar verilmeye devam edecektir. Kosgeb desteklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Kosgeb haricinde tarımsal alanda da Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafınca da desteklemeler verilmektedir. Bu desteklemelerin içeriğine, öteki devlet bağışlama destekleri ve kredilerine bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İşyeri Kurma Kredisi Veren Bankalar

Eğer devlet tarafınca verilen desteklerden yararlanmak için kafi koşulları sağlayamıyor ve sermayenizi oralardan karşılayamıyor iseniz son umar bankalara müracaat yapabilirsiniz. Fakat üzülmeyin bankalar da girişimcilere hususi kampanyalar hazırlıyorlar. Bu kampanyaları biz sizin için araştırdık. Aşağıda vereceğimiz bankalara müracaat edebilir ve işyerinizi oluşturmak için lüzumlu krediyi oradan karşılayabilirsiniz. Yeni oluşturulan işyerine KOBİ Kredisi hakkında bilginiz var mı?

Halkbank İşyeri Açma Kredisi

Halkbank kendi işyerini oluşturmak isteyenlere 4 değişik program ile destek sağlıyor. Banka tarafınca verilen kredi desteği için uygun vade, faiz ve ödemesiz dönemli geri ödeme fırsatı vermektedir. Banka tarafınca verilen girişimci desteklerinin kategorileri aşağıdaki benzer biçimde olmaktadır;

Genç Girişimciler: Üniversiteden mezun olmuş, kendi kısmı ile ilgili işini devam ettirmek isteyen ve kendi işini oluşturmak isteyen deneyimsiz kişilere 50 bin TL’ye kadar destek sağlanmaktadır.

Usta Girişimciler: Bazı mesleki kuruluşlar sertifika ve belge vermektedir. Bu eğitim sertifikalarına haiz olan ve kendi işini oluşturmak isteyen girişimcilere banka tarafınca 30 bin TL‘ye kadar kredi verilebiliyor.

EDİTÖR TAVSİYESİ

15.000 TL Ana para İle Ne İş Yapabilirim? 2022

20 Ocak 2022

Yürekli Girişimciler: Üniversiteden mezun olmuş, okumuş olduğu bölüm ile ilgili tecrübe kazanmış ve bu alanda kendi işini oluşturmak isteyen girişimcilere 75 bin TL kredi desteği verilmektedir.

Icat eden Girişimciler: Bu kategoride ise her türlü yeni icatlar ve buluşlar icra eden teknokentlerde etkinlik gösteren yeni buluşlarını ve fikirlerini hayata geçirmek isteyenler de bankanın verdiği 75 bin TL krediden yararlanabiliyor.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi

Girişimcilere kategoriler halinde sağlanan bu kredilerin vadesi 48 ay olup geri ödemeleri de aylık eşit taksitli olarak yapılabiliyor. Verilen kredilerden müracaat tarihini takiben 1 yılı geçmemek suretiyle ticari etkinlik gösteren ya da ne olduğu fark etmeksizin bir faaliyeti yada şahsına ilişkin bir işyeri olmayıp kendi işini oluşturmak isteyen vatandaşlar yararlanabilecektir. Girişimci kredilerinden yararlanmak için işletmenin kurulumunun tamamlanmış olması gereklidir. İşletme kuruluşu tamamlanmış ise aşağıdaki belgeler ile müracaat yapılabilecektir.

Mevcut girişimci kredileri için eksiksiz doldurulmuş müracaat formu,
İşletme sahibinin ve ortaklarının nüfus cüzdanı ya da yeterlik fotokopileri,
İşletmenin adına kayıtlı Vergi Levhası, 
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicili Gazetesi ya da Tecim Sicil Gazetesi,
Müracaat meydana getirecek kişinin tahsil durumu belgesi ve eğitim sertifikaları,
Müracaat meydana getirecek kişinin gelir ve mal varlıklarının durumunu gösteren tapu, vasıta ruhsatı vb belgeler,
Daha evvel çalışılan işyerlerini gösteren belgeler,
Temsile yetkili kişilerin Noter Onaylı İmza Sirküleri belgeleri gereklidir.

Verilen kredilere müracaat yapmak için şubeleri ziyaret edebilirsiniz. Ya da bağlantıya tıklayarak “Tıklayın Biz Sizi Arayalım” bölümünden davet merkezi ile yazışma kurabilir, kampanya hakkında daha detaylı data alabilirsiniz.
Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi

Daha fazlaca çiftçilere ve tarıma destek veren banka bunun yanı sıra memura, emekliye, işçiye kısaca kısacası her kesim insana uygun faiz oranları ve vadeler ile kredi imkanı sağlıyor. Gerek faiz oranlarının düşüklüğü, gerekse de mazisi yıllara dayanan bir banka olması ve her kesime kolay ödeme seçenekleri ile destek olması sebebi ile hepimiz tarafınca fazlaca tercih edilen bir banka olmaktadır. Banka yeni bir işyeri açacak olanlara da kredi imkanı sağlamaktadır. Sağlanan kredi kapsamında;

Nakdi destek sunar,Dış tecim işi ile uğraşanlara hususi destek sunar, Sigortacılık ve güvence hizmeti,Banka üyesi olan işyerlerine POS aleti hizmeti, Banka kartlarına hususi KOBİ avantajları, 

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi

Eğer açılacak işyeri hemen hemen vergi dairesine kayıt ettirilmemiş ve Vergi Levhası alınmamış ise Bankanın bireysel finans kaynaklarına müracaat yapılabilecektir. Sadece işletme kurulmuş ise tüm Kobi gereksinimlerini banka ile emek vererek karşılayabilir ve avantajlar dünyasından siz de faydalanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için;

İşletme sahibinin nüfus cüzdanı ve bir tane fotokopisi, Eğer alınmış ise işletme adına kayıtlı Vergi Levhası, İşletme bireysel olarak açılmış ise maaş bordrosu yada gelir belgesi,Kredi tutarına nazaran talep edilecek teminatlar lüzumlu belgeler arasındadır.

Girişimci kredilerine müracaat yapmak ve daha detaylı data almak için en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi

Hayallerinizdeki işyerine Vakıfbank kredileri ile kavuşmaya hazır mısınız? Kafanızda tasarladığınız işyeri için derhal Vakfıbank kredilerine başvurun. Kredinin özelikleri aşağıdaki gibidir;

Müracaat meydana getirecek olan kişinin tertipli bir geliri olması gereklidir.Şahıs müracaat yaptığında hakkında soruşturma süreci başlatılır. Bu süreç negatif sonuçlanır ise kredi kullanımına izin verilmez.Sağlanacak olan kredi limiti, bankaya ipotek olarak gösterilebilecek gayrimenkulün belirlenecek olan ekspertiz değerinin %75’i kadar verilmektedir.Kredi kullanacak olan kişiye Yaşam Sigortası yapılacaktır.Kredi kullanacak kişiye Ticari Paket Sigortası yapılmaktadır.

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi

Müracaat için lüzumlu belgeler aşağıdaki gibidir;

İşletme sahibine ilişkin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı yada ehliyetin aslı ve fotokopisi, Kat mülkiyeti ve kat irtifakı tapusunun fotokopisi,İşletmeye ilişkin ekspertiz raporu,İşletmenin ikametgah belgesi ya da kredi çekecek şahıs adına kaydı bulunan güncel tarihindeki su, doğalgaz ya da elektrik faturalarından herhangi birinin fotokopisi, Yapının kullanılabilir olduğuna dair izin belgesi gereklidir.

İşyeri açmak için verilen devlet destekleri ve bankaların kredileri bu şekildedir. İş planınız hazır ise ana para bulmak için yola koyulabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun. 🙂