ipotekli ihtiyac

İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları Nelerdir?

Bankalardan kredi çekebilmeniz için bankalara çektiğiniz tutarı geri ödeyeceğinizin teminatını veren bir gelire sahip olmalısınız. Ancak gelir durumu banka tarafından yeterli bulunmayan veya bunu belgeleyemeyen kişiler için de bankalar kredi fırsatları sunarlar. Bu fırsatların başında ipotekli ihtiyaç kredisi kullanımı gelir. İpotekli sunulan kredilerden faydalanmak istiyorsanız bunlarda aranan şartlar diğer kredilerden farklıdır.

Banka yetkilileri, ipotekli kredi çekmeyi düşünen kişilerden kendilerine ipotek için bir mal varlığı göstermelerini ister. Bu ev veya araç olabilir, bazen işletme sahipleri işletmelerini de ipotek ettirerek bankalardan kredi kullanabilir. Öncelikle ipotekli ihtiyaç kredisi almak için gösterdiğiniz mal varlığının sizin üzerinize kayıtlı olması gerekir. Ayrıca ev ipotek ettirmeyi planlıyorsanız evin hane olarak görülmesi gerekir. İpotek ettirmek istediğiniz mal varlığının üzerinde daha önceden yapılmış ipotek olması, başvurunuzun reddedilmesine neden olacaktır.

İpotekli kredilerin diğer kredilerden farkı vadelerde de ortaya çıkmaktadır. İpotekli bir kredi çekmeyi düşünüyorsanız bu kredilerin sizlere daha kısa vadeler ile sunulacağını bilmelisiniz. Bilmeniz gereken bir diğer noktada aldığınızın tutarın %5’ini bankanın işlem masrafı olarak sizden alacağıdır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours