İpotekli İhtiyaç Kredisi 2

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

girisimci

Günümüz şartları artık insanları bir şekilde bankalar ile içli dışlı hale getirerek kredi olanaklarından faydalanmalarına neden olmakta. Kredi başvuruları kadın, erkek, genç ayrımı yapılmadan çeşitli ihtiyaçları giderebilmek amacı ile yapılmakta. İhtiyaçlar daha çok ev, araba ya da iş yeri açmak, büyütmek gibi olabilirken kişilerin belirli oranda nakit birikimi elinde bulundurmak için de çekilebilmekte. Anlık olarak meydana gelen bazı hassas durumlar sonucunda meydana gelen para ihtiyacı, bankalar sayesinde aynı gün çözülebilmekte. Her insan, istediği tutardaki kredi olanağı istediği bankadan maalesef ki çekememekte. Her banka, müşterileri için ayrı şart ve olanaklar şart koşmakta olup kişilerin aylık giderleri doğrultusunda verilebildiğini belirtmek istiyoruz.

Genellikle bankalar belirli oranlarda kredileri paketler şeklinde sunmakta. Paketler dışarısında kalan yüksek kredi taleplerini anca İpotekli İhtiyaç Kredisi şeklinde verebilmekte. İpotekli İhtiyaç Kredisi yüksek oranda kredi olanaklarında olduğu gibi kişilerin kredi almaya engel durumları olması durumunda da tercih edilebilmekte. Bu kredi türü kişilerin daha çok ev ya da araba alırken kullandıkları bir kredi türü olduğunu söyleyebiliriz. İpotek süresi boyunca kredi tutarında gösterilen mal varlığının kullanım hakkı kişilere ait olurken satılma ya da devredilme özelliği ortadan kaldırılarak banka himayesine geçtiğini söyleyebiliriz. Özellikle yüksek tutarda çekilmek istenilen kredi tutarlarında bankalar kişilerin aylık gelirlerinden ziyade ipotek olarak gösterilebilecek gayrimenkul taleplerinde bulunmakta.

İpotekli İhtiyaç Kredisi, ipotek olarak gösterilen gayrimenkulün ekspertiz değeri üzerinden verilebilmekte. Ekspertiz değerinin yalnızca %75’i kadar kredi veren bankalar, sonradan alım gerçekleştirilen ürünü ipotek olarak gösterilmesini kabul etmemektedir. Eğer çekilmesi gereken kredi tutarı ekspertiz değerinden yüksek ise bankalar kişinin geçmişine, siciline, kredi notuna bakarak kredi tutarının yükseltilmesine istisna olarak karar verebilmekte. İpotekli İhtiyaç Kredisi çekilmesi durumunda bankalar öncelikle kişilere hayat sigortası yaptırarak kredinin teminatını öncelikle almak istemekteler. Bununla birlikte ipoteklenen konut ya da aracında sigorta işlemlerini yapmaları, meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğun önüne geçmelerine olanak sağlamakta. Günümüzde artık her bankanın bu kredi türünü müşteriler için sunduğunu hatırlatmak istiyoruz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours