iphone ekrandaki kare şey nasıl yapılır

iPhone Ekrandaki Kare Şey Nasıl Yapılır? iPhone ekrandaki kare manzarası yapabilmek de kullanıcıların cihazlarını daha rahat bir şekilde kullanabilmelerine müsaade veriyor. Aygıtı tekrar başlatmak dilerseniz gene bu özellikten geniş ölçüde yararlanabilirsiniz. Aynı vakitte siz konumunu değiştirmeden bu buton olduğu yerde kalacaktır. Menü dışında rastgele bir yere basarsanız dahi özellik kapanır. Sonrasında kolaylıkla Denetim Merkezi’nden kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bu özellik yardımıyla menülere ve denetimlere daha kolay bir şekilde ulaşabilmek muhtemel olmaktadır. Denetim ve tebliğ merkezi, ev, spotlight, aplikasyon değiştirici, ekranı seslendir özellikleri gibi pekçok hususta özellik kullanabilme olanağı bulunmaktadır.

 

Cihazı sallama hareketi ile çalışmaya ayarlayabilirsiniz. iPhone’u kontrol etmek için AssistiveTouch ile beraber ahenkli bir uyarlanabilir aksesuar dahi (kumanda kolu gibi) kullanabilmeniz mümkün. AssistiveTouch yardımıyla, bunlar gibi eylemleri yapmak için kolay bir temas etme hareketini (yahut aksesuarınızda karşılık geleni) kullanabilmeniz mümkün: AssistiveTouch menüsünü açma Ana ekrana gitme Çift temas etme Birden çok parmağınızı kullanmanızı gerektiren hareketleri yapmak Kaydırma hareketleri yapmak Siri’yi etkinleştirme Denetim Merkezi’ne, bildirimlere, kilitli ekrana yahut Uygulama Değiştirici’ye erişim iPhone’dahi ses yüksekliğini kalibrasyon iPhone’u sallama Ekran resmi çekme 3D Touch kullanım ( )

 

Apple Pay’i kullanım Acil SOS’i kullanım Ekranı seslendirme Duraklama ayarlarını yapma iPhone’u tekrar başlatma AssistiveTouch’ı kalibrasyon Siri: Şu örneğe benzeri ifadeler kullanın: yahut . İpucu: AssistiveTouch’ı süratli bir şekilde açıp kapamak için (Face ID’li iPhone’dahi) yahut (diğer iPhone modellerinde). Ayarlar  > Erişilebilirlik > Dokunma > AssistiveTouch bölümüne gidin. AssistiveTouch imlecinin klavyedeki numerik tuş takımı kullanılarak denetlenmesini sağlar. Ekran klavyesini görüntüler. Hızı ayarlamak için sürgüyü sürükleyin. İmleç ekranın bir köşesinde durakladığında ekran resmi çekme, Denetim Merkezi’ni açma, Siri’yi etkinleştirme, kaydırma yahut bir kestirme kullanım gibi seçili bir eylemi gerçekleştirir.

 

Kıstırıp açma daireleri göründüğünde onları taşımak için ekranda rastgele bir yere dokunun ve sonrasında kıstırıp açma hareketini yapmak için onları içeriye yahut dışarıya sürükleyin. Ekranda daireler göründüğünde hareketin gerektirdiği yönde kaydırın yahut sürükleyin. Özel hareketler yaratma Favori hareketlerinizi (dokunup matbu tutma yahut iki parmakla döndürme gibi) AssistiveTouch menüsüne ekleyebilirsiniz. Kayıt ekranında hareketinizi gerçekleştirin. iPhone ekranında iki parmağınızı parmaklarınızın arasındaki bir nokta çevresinde döndürün. (Bu prosedürü tek parmağınızla yahut bir stylus kalemiyle yapabilirsiniz; her bir yayı tek tek birbiri ardınca yaratmanız yeterlidir.) Bir dizi temas etme yahut sürükleme hareketi kaydı yaparsanız bunların hepsi eş vakitli gerçekleştirilir. Hareketiniz isteğinize göre olduğunda

 

Kaydet’e dokunun, sonra harekete bir ad verin. Kullanıcıların iPhone telefonlarında yaşadığı problemlerin başında gelen Home tuşu arızaları, telefonun saplıklı bir şekilde kullanılmasını engeller. Çünkü aygıt üstünde bulunan Home tuşu ile yapılabilen her şey, ekrana getirilen Home tuşu ile de kolaylıkla yapılabilir. Yani iPhone telefonlarda AssistiveTouch menüsüne giriş yaparak ekrana Home tuşunu getirmek mümkün olabilir. iPhone Home Tuşu Ekrana Getirme iPhone telefon kullanıcıları yönünden çok çok merak edilen iphone assistive touch özelliği birtakım basitlikler gerçekleştiren uygulamaların başında gelir. Çünkü bu bilhassa ile ekrana gelen ikon yardımıyla fiziki Home tuşu ile uygulanabilecek tüm işlemler yapılabilir.

 

iPhone X ve ardından modellerde telefonda epey süratli bir şekilde gezinmek mümkün olabilir. Bunların beraberinde çok sayıda parmak ile sürükleme ve kaydırma gibi programlar dahi gene AssistiveTouch özelliği ile aktif duruma getirilmektedir. iPhone Home Tuşu Arızalarında Kalıcı Çözümler iPhone telefonunuzda Home tuşu ile ilgili birtakım sıkıntılar yaşıyorsanız ve çözüm bulamıyorsanız, daha çok vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçin. Bunun beraberinde elverişli bedel aralıkları ile niteliği ayaklarına kadar getirir. Son vakitlerde tüm marka ve modellerde pekçok özellike ve farklılıkla mamüller karşımıza çıkıyor. iPhone 7 Assistive Touch Açma ve Kapatma AssistiveTouch’ı açtığınızda AssistiveTouch menüsünü görürsünüz. Bir 3D Touch hareketi seçmek için
Assistive Touch Özelliğini bununla beraber iPhone 6s yahut iPhone 6s Plus cihazlarından sonra eklenen 3D Touch’ı AssistiveTouch biçiminde de kullanabilmeniz mümkün. Bozulan bu tuşun teknik servisler aracılığı ile onarım ettirilmesi şayet epey güç ve masraflıdır. İphone 5s Ekranında Ana Menü Tuşu Çıkarma Hemen derhal tüm telefonlarda Assitive Touch olarak bu özelliğin açılması aynıdır.