İnovasyon Örnekleri:En Kolay Ve Kazandıran Örnekler

 İnovasyon Örnekleri:En Kolay Ve Kazandıran Örnekler

İnovasyon Örnekleri:En Kolay Ve Kazandıran Örnekler

Günümüz sektöründe ticari işletmeler, rekabeti yenmelerini ve müşterilerin memnuniyeti sağlayacak benzersiz ürün ve hizmetler bulmak amacıyla her gün çalışıyorlar. Rekabetin üstesinden gelme görevi, bir kurum olarak ne kadar yenilikçi olduğunuza bağlıdır.

İstatistiklere gore , küresel şirket yöneticilerinin% 84’ü inovasyonun gelişme stratejileri amacıyla fazlaca mühim olduğuna inanıyor .

Müşterilerinize doğru sayısal kıymeti sunmak amacıyla inovasyona gereksinim vardır, zira aslına bakarsak işletmeler müşterilere kıymet yaratmak amacıyla rekabet etmektedir. Yenilik, sizi iş rakiplerinizden ayırmak ve sizi tercih edilen müşterilerin tercihi gerçekleştirmek amacıyla gereksinim duyulan saklı sostur.

İnovasyon, bir düşünce ya da icadı kıymet yaratan ve / ya da müşterilerin ödeyeceği bir mal ya da hizmet durumuna getirme süreci olarak tariflenir . Toplumsal inovasyon örnekleri, artımlı inovasyon örnekleri ve başkaları içinde açık inovasyon örnekleri benzer halde bir fazlaca değişik inovasyon örneği vardır.

Bu yazıda, ürün inovasyon örneklerine, köktencilik inovasyon örneklerine, proses inovasyon örneklerine, teknolojik inovasyon örneklerine ve proje idaresi yazılımı Sinnaps’ın inovasyon projelerinizi nasıl destekleyebileceğine ve değişik inovasyon örneklerinizde size nasıl destek olabileceğine bakacağız .

1-Ürün Yeniliği İnovasyonu

Tüm inovasyon stratejisi örnekleri, ürün inovasyon örnekleri ile adım atar. Ürün yeniliği, tüketimini artıran ve ilerleten yeni ürünler ya da haiz olunan ürünlerin tasarlanmış sürümlerini oluşturmayı ihtiva eder.

Kuruluşunuzda ürün yeniliğini benimseyerek, büyümeyi, kayda kıymet genişlemeyi kaydettiğinizden ve aynı sektördeki rakipleriniz üstünde rekabet üstünlüğü elde edeceğinizden güvenilir olabilirsiniz. Bunun sebebi, mamüllerinizin başka mamüllerden ayırt edilmesini sağlaması ve Bu sayede müşteriler amacıyla daha cazip duruma gelmesidir.

İşte bazı yaratıcılık ve yenilik misalleri :

  • Elektronik şirketi LG , gazete benzer halde yuvarlanacak kadar elastik yeni bir ekran türü tanıttı. Bu, taşınabilirlik meselesini çözdüğü amacıyla en açık buluş ve yenilik misallerinden biridir.
  • Ludlow Gezgin sizin grup ve her süre taze ütülenir görünmesini sağlar hiçbir kırışıklıkları manası rumple geçirmez teknoloji ile yapıldığı amacıyla grup elbise J. Crew dan bir yenilik örneğidir; büyük bir süre ve çaba tasarrufu yenilik.
  • Bir ürün yeniliği örnek bir diğeri tipik örneği doğrultusundan sarfedilen Apple Inc . müşteriler amacıyla daha çekici ve classic olan iPhone serisinin tanıtımı ile. Apple Inc bunu marka değişim yapma yolu ile yapabildi ve müşterilerin diğeri markalardan iPhone’lara geçmesine namacıyla oldu.

İnovasyon projenizi , faaliyetlerinize öncelik vermenize destek olan Sinnaps ile yönetebilirsiniz . Aynı vakitte işgücü içinde etkili iletişime imkân tanıyan işbirliğine dayalı bir araçtır. Böylece işbirlikçi bir yeniliği geliştirir .

inovasyonlar1

2-Köktencilik Yenilik İnovasyonu

Bazı iş organizasyonları , tüm dünyayı fırtınaya uğratan yenilikçi iş çözümleri yaratmayı başardı . Bu yenilikçi iş çözümleri, bu kuruluşların kaderini değiştiren köktencilik yeniliklerdir.

Köktencilik yeniliğin bir örneği, en iyi hizmet yeniliği örneklerinden önde gelen Amazon‘dan geliyor. Ev eşyalarını basitçe tekrardan sıralamanızı gerçekleştiren minik bir WIFI bağlantılı aygıt olan Dash Butonlarının pazara sürülmesi, evindeki verimliliği mühim seviyede artıran bir yeniliktir .

Salesforce, aslına bakarsak köktencilik bir yenilik başlatan diğeri bir şirket ve aynı vakitte en kuvvetli pazarlama inovasyon örneklerinden biri. CRM sistemi yeni teknoloji platformunu bulut bilişim ve yeni bir iş modeli şeklinde kullanıyor.

Şirket 1999’da başladığından beri inovasyon uygulamalarının merkezinde yer aldı ve Forbes doğrultusundan dört senedir üst üste Dünyanın En Yenilikçi Şirketlerinden biri olarak seçildi ve bu da onu en dikkat çekici iş yenilikçi kültür örneklerinden biri durumuna getirdi.

inovasyonlar2

3-Süreç İnovasyon Örnekleri

Önemli ticari kuruluşlar, mal ve hizmetlerini üretme proseslerinde yeniliği özümseyerek operasyonlarında akıllara durgunluk veren neticeler elde ettiler. Proses yeniliği, üretim maliyetini düşürerek verimliliğinizi artırır, ürün niteliğini artırır ve karlılığınızı artırır.

Zara , bilhassa işyerindeki inovasyon örnekleri yönünden en büyük proses inovasyon örneklerinden bir tanesidir . Reklam amacıyla para harcamazlar ve bunun yerine ağzındaki kelimeye ve çantalarındaki etiketlemeye bırakmazlar. Zara ilaveten pazar taleplerine süratli bir halde yanıt sunabilcek ve pazar taleplerine yanıtlarını optimize etmek amacıyla yenilikçi bir üretim sürecine haiz olmak amacıyla bir proses geliştirdi .

Ek olarak tekrardan tasarlarlar ve giysilerinin bir tek% 15-25’i sezondan evvelce ve% 50-60’ı sürem başlangıcında üretilir. Diğeri her şey sürem süresince üretilir, Bu sayede satın alan isteklerini karşılayabilirler.

Zara’nın proses yeniliği, firmanın etkin bir halde pazara duyarlı olmasını sağlar ve onlara yüksek sokak moda markaları içinde en üst sıralarda yer sunar ve ne olursa olsun yeniliğin en fazlaca vurgulanan yönetim örneklerinden bir tanesidir. Yenilikçi bir proses fikriniz var ise ve işe koymak istiyorsanız, iş akışınızın tehlikeli netice yolunu otomatikman hesaplayacak bulut tabanlı proje dizayn alternatifi olan Sinnaps ile programlamayı planlamayı edinim edinin .

ilgili yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.