İnovasyon Örnekleri:En Kolay Ve Kazandıran Örnekler

Inovasyonlar1 İnovasyon Örnekleri:en Kolay Ve Kazandıran Örnekler

İnovasyon Örnekleri:En Kolay Ve Kazandıran Örnekler

Günümüz sektöründe ticari işletmeler, rekabeti yenmelerini ve müşterilerin memnuniyeti sağlayacak benzersiz ürün ve hizmetler bulmak amacıyla her gün çalışıyorlar. Rekabetin üstesinden gelme görevi, bir müessese olarak ne kadar yenilikçi olduğunuza bağlıdır.

İstatistiklere gore , küresel şirket yöneticilerinin% 84’ü inovasyonun gelişme stratejileri amacıyla fazlaca önemli olduğuna inanıyor .

Müşterilerinize doğru sayısal kıymeti sunmak amacıyla inovasyona gereksinim vardır, zira aslına bakarsak işletmeler müşterilere kıymet yaratmak amacıyla rekabet etmektedir. Yenilik, sizi iş rakiplerinizden ayırmak ve sizi tercih edilen müşterilerin tercihi gerçekleştirmek amacıyla ihtiyaç duyulan saklı sostur.

İnovasyon, bir fikir ya da icadı kıymet yaratan ve / ya da müşterilerin ödeyeceği bir mal ya da hizmet durumuna getirme süreci olarak tariflenir . Toplumsal inovasyon örnekleri, artımlı inovasyon örnekleri ve başkaları içinde açık inovasyon örnekleri benzer biçimde bir çok değişik inovasyon örneği vardır.

Bu yazıda, ürün inovasyon örneklerine, köktencilik inovasyon örneklerine, proses inovasyon örneklerine, teknolojik inovasyon örneklerine ve proje idaresi yazılımı Sinnaps’ın inovasyon projelerinizi iyi mi destekleyebileceğine ve değişik inovasyon örneklerinizde size iyi mi destek olabileceğine bakacağız .

1-Ürün Yeniliği İnovasyonu

Tüm inovasyon stratejisi örnekleri, ürün inovasyon örnekleri ile adım atar. Ürün yeniliği, tüketimini artıran ve ilerleten yeni ürünler ya da haiz olunan ürünlerin tasarlanmış sürümlerini oluşturmayı ihtiva eder.

Kuruluşunuzda ürün yeniliğini benimseyerek, büyümeyi, kayda kıymet genişlemeyi kaydettiğinizden ve aynı sektördeki rakipleriniz üstünde rekabet üstünlüğü elde edeceğinizden güvenilir olabilirsiniz. Bunun sebebi, mamüllerinizin başka mamüllerden ayırt edilmesini sağlaması ve Bu sayede müşteriler amacıyla daha cazip duruma gelmesidir.

İşte bazı yaratıcılık ve yenilik misalleri :

  • Elektronik şirketi LG , gazete benzer biçimde yuvarlanacak kadar elastik yeni bir ekran türü tanıttı. Bu, taşınabilirlik meselesini çözdüğü amacıyla en açık buluş ve yenilik misallerinden biridir.
  • Ludlow Seyyah sizin grup ve her zaman taze ütülenir görünmesini sağlar hiçbir kırışıklıkları manası rumple geçirmez teknoloji ile yapıldığı amacıyla grup elbise J. Crew dan bir yenilik örneğidir; büyük bir zaman ve çaba tasarrufu yenilik.
  • Bir ürün yeniliği örnek bir öteki tipik örneği doğrultusundan sarfedilen Apple Inc . müşteriler amacıyla daha çekici ve classic olan iPhone serisinin tanıtımı ile. Apple Inc bunu marka değişiklik yapma yolu ile yapabildi ve müşterilerin öteki markalardan iPhone’lara geçmesine namacıyla oldu.

İnovasyon projenizi , faaliyetlerinize öncelik vermenize destek olan Sinnaps ile yönetebilirsiniz . Aynı vakitte işgücü içinde etkili iletişime imkân tanıyan işbirliğine dayalı bir araçtır. Böylece işbirlikçi bir yeniliği geliştirir .

Inovasyonlar1 İnovasyon Örnekleri:en Kolay Ve Kazandıran Örnekler

2-Radikal Yenilik İnovasyonu

Bazı iş organizasyonları , tüm dünyayı fırtınaya uğratan yenilikçi iş çözümleri yaratmayı başardı . Bu yenilikçi iş çözümleri, bu kuruluşların kaderini değiştiren köktencilik yeniliklerdir.

Köktencilik yeniliğin bir örneği, en iyi hizmet yeniliği örneklerinden önde gelen Amazon‘dan geliyor. Ev eşyalarını basitçe yeniden sıralamanızı gerçekleştiren küçük bir WIFI bağlantılı aygıt olan Dash Butonlarının pazara sürülmesi, evindeki verimliliği önemli seviyede artıran bir yeniliktir .

Salesforce, aslına bakarsak köktencilik bir yenilik başlatan öteki bir şirket ve aynı vakitte en güçlü pazarlama inovasyon örneklerinden biri. CRM sistemi yeni teknoloji platformunu bulut bilişim ve yeni bir iş modeli şeklinde kullanıyor.

Şirket 1999’da başladığından beri inovasyon uygulamalarının merkezinde yer aldı ve Forbes doğrultusundan dört senedir üst üste Dünyanın En Yenilikçi Şirketlerinden biri olarak seçildi ve bu da onu en dikkat çekici iş yenilikçi kültür örneklerinden biri durumuna getirdi.

Inovasyonlar2 İnovasyon Örnekleri:en Kolay Ve Kazandıran Örnekler

3-Süreç İnovasyon Örnekleri

Mühim ticari kuruluşlar, mal ve hizmetlerini üretme proseslerinde yeniliği özümseyerek operasyonlarında akıllara durgunluk veren neticeler elde ettiler. Proses yeniliği, üretim maliyetini düşürerek verimliliğinizi artırır, ürün niteliğini artırır ve karlılığınızı artırır.

Zara , bilhassa işyerindeki inovasyon örnekleri yönünden en büyük proses inovasyon örneklerinden bir tanesidir . Reklam amacıyla para harcamazlar ve bunun yerine ağzındaki kelimeye ve çantalarındaki etiketlemeye bırakmazlar. Zara ilaveten pazar taleplerine süratli bir halde cevap sunabilcek ve pazar taleplerine yanıtlarını optimize etmek amacıyla yenilikçi bir üretim sürecine haiz olmak amacıyla bir proses geliştirdi .

Ek olarak yeniden tasarlarlar ve giysilerinin bir tek% 15-25’i sezondan evvelce ve% 50-60’ı sürem başlangıcında üretilir. Öteki her şey sürem süresince üretilir, Bu sayede satın alan isteklerini karşılayabilirler.

Zara’nın proses yeniliği, firmanın etkin bir halde pazara duyarlı olmasını sağlar ve onlara yüksek sokak moda markaları içinde en üst sıralarda yer sunar ve ne olursa olsun yeniliğin en fazlaca vurgulanan yönetim örneklerinden bir tanesidir. Yenilikçi bir proses fikriniz var ise ve işe koymak istiyorsanız, iş akışınızın tehlikeli sonuç yolunu otomatikman hesaplayacak bulut tabanlı proje dizayn alternatifi olan Sinnaps ile programlamayı planlamayı deneyim edinin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir