ING Kartsız Para Çekme ve Yatırma

ING Kartsız Para Çekme ve Yatırma {nasıl} olur? ING ATM kartsız para çekme işlemleri yapmak için {nasıl} işlem yapılır? ING Kartsız yalnız TC KİMLİK ile para çekme yada para yatırma yapılır mı? Sizlere bu mevzu hakkında bilgiler vereceğiz. 
Bankacılık işlemlerinin nerede ise tüm bunlaryla dijitale taşındığı teknoloji çağlarında ING Bank müşterileri de kartsız para çekme ve yatırma işlemlerinden istifade edebiliyor. Kartsız para çekme ve yatırma için ING Bank da müşterilerine birkaç alternatif sunuyor. Bu yazımızda sizin için ING Bank’ın sunmuş olduğu kartsız para çekme ve yatırma yollarını detaylı bir halde inceledik.ING Bank Kartsız Para Çekme ve Yatırma İçin ING Bank Müşterisi Olmak Gerekir mi?ING Bank kartsız olarak meydana getirilen para çekme ve yatırma işlemlerine banka müşterisi olma zorunluluğu getirmiyor. ING Bank müşterisi olmayanlar da ING Bank ATM’lerinden para gönderebilir ve cep telefonlarına gönderilen parayı ING Bank’ta hesapları olmasa da çekebilirler. Bunun için yalnız istenilen detayları doğru bir halde ATM’den meydana getirilen kartsız işlem menülerinde girmeniz kafi olacaktır.ING Bank Kartsız Para YatırmaING Bank kartsız para yatırma olanağını sunalı oldukca uzun süre olmadı. 2011 yılı itibari ile ING Bank ATM’lerinden kartsız para yatırabilmek mümkün. Kartsız para yatırma için birkaç data kafi.ING Bank ATM’sine giderek kartsız işlem menüsüne girin.Menüden “Para Yatırma” adımını seçin.Bu adımda çıkacak olan “Hesaba Para Yatırma” ve “IBAN’a Para Yatırma” seçeneklerinden bilgisi elinizde olanına tıklayın.C. kimlik numaranız, telefon numaranız ve alıcı hesabının hesap numarası ya da IBAN’ını girerek yatırmak istediğini miktarı oluşturulan para haznesine yerleştirin.Yatırılan meblağ doğru ise işleminizi onaylayın ve hesaba parayı yatırın.OKU  Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme-YatırmaING Bank Kartsız Para ÇekmeING Bank ATM’lerinden kartsız para çekebilmek için iki seçeneğiniz bulunuyor. Her iki yöntem de dijital uygulamaları kullanmanızı gerektiriyor.
1-Cep Telefonuna Gönderilen Parayı Kartsız ÇekmeBu yol ile gönderilen parayı çekmek için sizin bir uygulamaya giriş yapmanız gerekmese de parayı gönderen kişinin kesinlikle bir uygulama kullanıyor olması gerekiyor. Cep telefonu numarasına para gönderebilmek için göndericinin ING Bank web bankacılığı, ING Bank mobil bankacılık ya da ING Bank ParaMara uygulaması kullanıyor olması gerekir. Bu uygulamalardan birine giriş yaparak telefon numaranıza gönderilen parayı çekmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.Ilk olarak bir ING Bank ATM’si bulmalısınız. Ortak ATM’lerden bu işlemi yapamazsınız.ATM’nin “Giriş” tuşuna basılarak kartsız işlem menüsüne giriş yapılır.Kartsız işlem menüsünde “Kartsız Para Çekme” seçeneği tıklanır.Oluşturulan ekrandaki ilgili bölgelere size kısa ileti ile iletilen referans kodunu, göndericinin telefon numarasını, gönderilen tutarı, T.C. kimlik numaranızı doğru bir halde girdikten sonrasında işlemi tamamlayın.Hatasız bir halde tüm bilgiler girildiğinde telefon numaranıza gönderilmiş olan parayı ING Bank ATM’sinden çekebilirsiniz.2-QR Kodu İle Kartsız Para ÇekmeŞubesiz bankacılık kanallarının sayısı artarken self servis meydana gelen bankacılık işlemlerinin sayısı da eş güdümlü olarak artıyor. ATM’lere gittiğinizde neredeyse hiçbir tuşa dokunmadan paranızı kartsız olarak çekebilmek için mobil uygulamadan edindiğiniz QR kodunu kullanmanız kafi.ParaMara ile Neler Yapılabilir?Tüm banka kartlarınızı, Paramara’ya ekleyebilirsiniz.ATM’den kartsız bir halde, QR kod teknolojisi yardımıyla para çekebilirsiniz.Cep Lira yükleyebilir, tüm faturalarınızı ödeyebilirsiniz.Dijital kodlar satın alabilirsiniz. Kullandığınız, müzik, oyun ve toplumsal medya platformlarının sunmuş olduğu dijital kodları satın alabilirsiniz.İninal ve ParaMara Kart yaratabilirsiniz. Mevcut kartlarınızı cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. Arkadaşınızın ya da sizin ön ödemeli kartlarınıza bakiye yükleyebilirsiniz ve işlem geçmişini görüntüleyebilirsiniz.Android cihazınızla, NFC teknolojisini kullanarak temassız ödeme yapabilirsiniz. Bunun için, Android sürümü 4.4’ten büyük olmalı ve NFC teknolojisinin destekleniyor olması gerekmektedir.ParaMara kullanıcılarına sunulan kampanyalardan faydalanabilir, bu kampanyaları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.OKU  TEB 10 Yıl Devlet Destekli Konut Kredisini Duyurdu!ParaMara {Nasıl} İndirilir?ParaMara uygulamasını kullanmak için, ING Bank müşterisi olmanıza gerek kalmamıştır. IOS ya da Android işletim sistemine haiz bir cihazınızın olması ve 18 yaşını aşmış olmanız gerekmektedir. ParaMara uygulamasını kullanmak için ücret ödemenize gerek kalmamıştır.ParaMara uygulamasını, Apple AppStore ya da Google Play üstünden indirebilirsiniz. Bir öteki indirme alternatifi de, PARAMARA yazıp 2205’e göndermektir. Sonrasında telefonunuza bir indirme linki gelecektir.