ikinci etasit kredisi

İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Araç sahibi olmak istiyorsanız belli bir birikimle bunu yapmak, sizi maddi olarak rahat ettirebilir. Ancak istediğiniz modelde bir araca sahip olmak için birikim yapmak, yıllarınızı alabilir. Bankaların sunmuş olduğu taşıt kredisi ile anında nakit ihtiyacınızı gidererek aracı almanızı sağlar. Böylece belli bir süre bankaya borçlanarak istediğiniz araca sahip olmanız sağlanır.

İlk olarak uzman bir firmadan ekspertiz raporu çıkarmanız gereklidir.Çoğu banka 5 yaş araca kadar kredi verirken bazı bankalarda 10 yaş araca kadar kredi çıkmaktadır.Eksper raporundan sonra aracın vergi borçlarına bakılıp ödenmesi gerekmektedir.Sonrası ise noter satış sözleşmesidir.

İkinci el taşıt kredisi almak için

  • Gelir beyan etmek için maaş bordrosu gereklidir.
  • Serbest meslek yapıyorsanız , üye olduğunuz kuruluşundan alınmış belge gereklidir.
  • Nüfus cüzdanı aslı gerekmektedir.
  • Son 3 ayda alınmış elektrik,doğalgaz,su,telefon hattı gibi fatura.
  • Alınacak aracın ruhsat fotokopisi

Taşıt kredisi kullanırken aracın sıfır veya ikinci el olması büyük önem taşır. Son dönemlerde ikinci el araç kullanımı çok arttığı için ikinci el taşıt kredisi büyük ilgi görmektedir. Sıfır ve ikinci el araçlarda birbirinden farklı şartlar aranır. Bu nedenle başvuru oluşturmadan önce kredi için gideceğiniz bankanın sıfır ve ikinci el araçlarda aradığı şartları öğrenmelisiniz.

İkinci el araç kullanımında genellikle kişiler yaş sınırına takılır. Bir diğer yandan ikinci el araçlar için kredi kullandırma oranı farklılığı da söz konusudur. Sıfır araçlar içinse daha kolay bir şekilde taşıt kredisi başvurusu oluşturabilirsiniz. Ön araştırma yaparak hem kredi başvurunuza hem de hangi araç için başvuru yapacağına daha iyi bir şekilde karar verebilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours