İkinci El Taşıt Kredisi Iyi mi Alınır?

Ikinci Etasit Kredisi İkinci El Taşıt Kredisi Iyi Mi Alınır?

Vasıta sahibi olmak istiyorsanız belli bir birikimle bunu yapmak, sizi maddi olarak rahat ettirebilir. Sadece istediğiniz modelde bir araca haiz olmak için birikim yapmak, yıllarınızı alabilir. Bankaların sunmuş olduğu taşıt kredisi ile anında nakit ihtiyacınız olan şeyi gidererek aracı almanızı sağlar. Böylece belli bir süre bankaya borçlanarak istediğiniz araca haiz olmanız sağlanır.

İlk olarak uzman bir firmadan ekspertiz raporu çıkarmanız gereklidir.Bir çok banka 5 yaş araca kadar kredi verirken bazı bankalarda 10 yaş araca kadar kredi çıkmaktadır.Eksper raporundan sonrasında aracın vergi borçlarına bakılıp ödenmesi gerekmektedir.Sonrası ise noter satış sözleşmesidir.

İkinci el taşıt kredisi almak için

  • Gelir beyan etmek için maaş bordrosu gereklidir.
  • Özgür meslek yapıyorsanız , üye olduğunuz kuruluşundan alınmış belge gereklidir.
  • Nüfus cüzdanı aslı gerekmektedir.
  • Son 3 ayda alınmış elektrik,doğalgaz,su,telefon hattı benzer biçimde satmaca.
  • Alınacak aracın ruhsat fotokopisi

Taşıt kredisi kullanırken aracın sıfır yada ikinci el olması büyük ehemmiyet taşır. Son dönemlerde ikinci el vasıta kullanımı fazlaca arttığı için ikinci el taşıt kredisi büyük ilgi görmektedir. Sıfır ve ikinci el araçlarda birbirinden değişik şartlar aranır. Bu yüzden müracaat oluşturmadan ilkin kredi için gideceğiniz bankanın sıfır ve ikinci el araçlarda aramış olduğu şartları öğrenmelisiniz.

İkinci el vasıta kullanımında çoğu zaman kişiler yaş sınırına takılır. Bir öteki taraftan ikinci el araçlar için kredi kullandırma oranı farklılığı da söz mevzusudur. Sıfır araçlar içinse daha kolay bir halde taşıt kredisi başvurusu oluşturabilirsiniz. Ön araştırma yaparak hem kredi başvurunuza hem de hangi vasıta için müracaat yapacağına daha iyi bir halde karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir