ParaVeYatırım.Com
İcralık Durumda Olan Kredi Çekebilir Mi?
Yazar: - 14 Aralık 2019
14
0

İcralık durumda olmak bir bankaya olacağı gibi başka kurum veya kişilere karşı da olabilir. Borçlarınızı ödeyemediğinizden kaynaklanan icralık olma durumu, bankalarla olan ilişkilerinizi de yakından etkileyecektir. Bankalar, genellikle icra geçmişi bulunan kişilere dahi riskli gözüyle bakmakta ve kredi verirken ince eleyip sık dokumaktadır. Bu nedenle icralık durumda olduğunuzda kredi çekmeniz de zorlaşacaktır.

Bankalardan icranız bulurken ihtiyaç, taşıt, konut gibi kredilere başvurularınız genellikle olumsuz olarak yanıtlanır. İcra durumu, kredi notunuzu da düşüreceğinden bu tür kredileri bankalar sizlere vermeye yanaşmayacaktır. Ancak icralık durumda kredi çekmek için borç kapatma veya borç transferi için sunulan kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Borç kapatma kredileri, her banka tarafından verilmemektedir. Bu nedenle borçlarınızı kapatmanızı veya tek bankaya toplamanızı sağlayan bu borç transferi kredilerinden kullanmak için bu imkanı sağlayan bir kredi ile görüşmelisiniz. Bu durumda banka sizin icra durumunuza göre bir karar vermekte, borç kapatma kredisinden faydalanmanıza izin vermektedir. Bazen borç kapatma kredisi başvuruları da olumsuz yanıtlanabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ