ICO

ICO Nedir?

Günümüzde özellikle kripto para piyasalarında sıklık ile rastgeldiğimiz ICO terimi ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacağız. Genel itibari ile uluslararası borsada ve para piyasalarında kripto paralar ciddi anlamda ilgi gördü. Yeni kripto paralar da büyük bir hızla gelmeye devam ediyor. Öyle ki ülkemizde de yerli kripto para projeleri söz konusudur.

ICO, bu piyasalarda sıklık ile kullanılan tabirlerden birisi olarak dikkat çeker. Her kripto para sisteminin öncesinde bu bir süreç olarak da nitelendirilebilir. Hemen sizlere bu anlamda kısaca bilgiler sunma amacı içerisine gireceğiz.

ICO Nedir?

ICO, kripto paraların ilk zamanlarında büyük yatırımcılardan destek aldığı halka arz süreci için kullanılan bir tabirdir.

Kripto para sistemlerinin büyüme eğilimi içerisinde olduğu süreçlerde maddi olarak destek almalayı şarttır. Initial Coin Offering adı ile bilinen bu sistem, Türkçe karşılığı ile kısaca HALKA ARZ olarak bilinir. Her kripto para sistemi, para piyasalarında yer almadan önce bu süreci geçirmek zorundadır.

Aslında yatırımı büyük olan şirketler, istedikleri takdirde bu süreci başlatmaksızın halka arz edilebilir. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken çok fazla seçenek söz konusudur. ICO yatırımı nasıl yapılır sorusuna da bundan sonraki haberimizde enine boyuna bilgileri sizlere sunma yoluna gideceğiz. Tüm merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarak fikir alabilirsiniz. Yukarıdaki videoda fikir edinebilmeniz açısından yenilikleri sizlere sunacaktır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours