Hesap Tasfiyesi Nedir? nasıl Düzeltilir?

Günümüz bankacılık sektöründe yeni yeni uygulanmaya süregelen seçeneklerden olan hesap tasfiyesi mevzusuna değinmek amacındayız. Borçluların ülkemiz genelinde ki sayısı oldukça ciddi bir halde artış gösteriyor. Tam da bu aşamada en ideal seçenekleri değerlendirmek durumunda olduğunuzu söylemeliyiz.

Borçlarınızı ödemediğiniz durumlarda artık bankaların birçok değişik imkanı değerlendirme şansına haiz bulunduğunu bilgirelim. Hesap tasfiye işlemleri de bunlardan birisi. Organik olarak ki bu durumu birçok okuyucumuz bilmediğinden dolayı dikkat kesilmenizi tavsiye ederim.

Hesap Tasfiyesi Nedir?

Banka hesaplarının tasfiyesi, hesap sahibinin borcunu ödemediği durumlarda banka hesaplarına giren ve çıkan tüm paralara bankanın el koyması durumudur.

Örnek olarak kredi kartı borcunuz var. Bu borcu 2 ay ödemediniz ve banka sizi bu aşamada avukata devretti. Bir süre banka avukatın ödemeyi tahsil etmesini bekler. Ödeme yapılmaz ise kredi kartınızı hesaplarınızdan tamamen kaldırır. Kaldırdıktan sonrasında ise hesap tasfiye emri onaylanır. Bu süreçte ise vadesiz hesabınıza giren tüm paralara bankanın el koyma yetkisi vardır.

Bankayı arasanız günlerce yakınma etseniz de bu devlet nezdinde borcunu ödemeyen kişiler için bankaya sunmuş olduğu insiyatiflerden birisidir. Bu problemi ortadan kaldırmak için avukatta ki dosyanızı borcun tamamını ödeyerek kapatmanız gerektirme ettiğini izah edelim.