Hesap İşletim Ücreti

Hesap İşletim Ücreti Nedir?

Bu haberimizde özellikle merak edilen konulardan birisi olarak dikkatleri çeken hesap işletim ücreti ile ilgili merak edilenleri sunacağız. Bankaların insanlardan aldığı ve ciddi anlamda şikayet edilen ödeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Dolayısı ile hesap işletim ücretinin insanlarda yarattığı sıkıntılar da hepinizin malumu. Yılda ortalama 120 TL’ye yakın bir hesap işletim ücreti söz konusudur.

Bu neden dolayısı ile sizlere öncelikle bu ödenek ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Daha fazlası için merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Nedir?

Hesap işletim ücreti, bankalarda vadesiz ya da vadeli mevduat hesapları için bankalardan alınan 6 ayda bir ya da yıllık hizmet ücretidir.

Bankalar, bu ödeneklerden çoğu zaman vazgeçmiyor. Hemen hemen her banka işletim ücreti alarak insanlara ciddi anlamda sıkıntı yaratır. Tabi ki her bankanın kendi kuralları çerçevesinde aldıkları ücretler de farklılık gösterir. Ancak zaman içerisinde bu konu ile alakalı olarak insanlar somut adımlar atma yoluna gidiyor. Merak edilen bir diğer soru hakkında da yine cevap verelim istiyoruz.

Hesap İşletim Ücreti Yasal Mıdır?

Devletin belirlediği kurallar nezdinde yasal değildir arkadaşlar. Çünkü bankalar, zaten her işleminiz için sizden komisyon alıyor. Bu işletim ücretinin ne yazık ki herhangi bir yasal dayanağı yok. Ödediğiniz işletim ücretlerini Tüketici Hakları Hakem Heyeti’ne dilekçe vererek kısa zaman içerisinde geri talep edebilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours