Ücretsiz Havale Ve Eft Yapan Bankalar

Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar

Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar

Bankacılık işlemleri ile hasır neşir olan kişiler EFT ve Havale gibi terimlere alışık olduğunu, genel olarak para transferlerini bu 2 işlem türü üzerinden halletmeye çalışmaktadırlar. Havale, kişilerin aynı bankaları kullanmaları durumunda yapılan para transfer işlemlerine verilen bir addır. Hava bankanın kendi içerisinde yaptığı bir işlem olmasından dolayı masrafı genel olarak az tutmaktadır. EFT ise sadece mesai saatleri içerisinde verilen bir talimat olup farklı bankalar arasındaki para transfer işlemleri yerine getirmeyi sağlamakta. Yapıla para transferi farklı bankalar arasında olmasından dolayı işlem ücreti bir hayli fazla olabilmekte. Havale işlemi kişilerin hesap numaraları üzerinden gerçekleştirilebilirken EFT işlemi kişilerin IBAN numaraları üzerinden işleme alınmaktadır.

Havale işlemi hafta içi ve hafta sonu sıkıntısız bir şekilde 24 saat gerçekleştirilebilen bir işlem olduğunu, verilen talimatların otomatik olarak yerine getirildiğini görmekteyiz. Bazı bankalar Havale işlemini tamamen ücretsiz olarak sunarken bazı bankalar maalesef ki bu işlemlerden dahi belirli oranda ücretler almaktadır. EFT, sadece hafta içi 09:00 ile 17:00 arasında gönderilebildiğini, mesai saatleri dışarısında ve hafta sonu verilen talimatların ilk mesai günü içerisinde gönderildiğini görmekteyiz. EFT talimatı verildikten sonra belirtilen ücretlerin belirtilen banka hesaplarına ulaşması genel olarak 5 ile 30 dakikayı bulmaktadır. EFT işlemi birçok bankada ücretli olarak sunulurken son zamanlarda rekabet ortamı sayesinde ücretsiz hizmetler arasında yer almaya başlamıştır.

Ücretsiz Havale Ve EFT Yapan Bankalar

Finansbank Enpara: Ülkemizde ilk dijital banka olma özelliği taşıyan Enpara, herhangi bir şubeye sahip olmadığından dolayı bankacılık işlemlerinin tamamından kesinlikle bir ücret talep etmez. Yapılan havale ve EFT işlemleri olmak üzere hesap işletim ücreti bu banka içerisinde kesinlikle alınmamakta.

Kuveyt Türk katılım Bankası: Kuveyt Türk bankası da aynı şekilde EFT ve havale başta olmak üzere gerek mobil bankacılık ve ATM işlemlerinin hiçbirisinden pişlem ücreti talep etmez.

Yapı Kredi Bankası: Nuvo adı verilen dijital şubesiz bankacılık hizmetini hayata geçiren Yapı Kredi, yukarıda saydığımız hesap işletim türlerinin hiçbirisinden herhangi bir şekilde ücret talep etmez.

Ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren bankalar yavaş yavaş hizmetler sırasında ücret almamaya başladığını görmekteyiz. Çalıştığınız bankalar ile iletişime geçerek yapılan işlemlerden ücret alıp almadığını sorarak işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours