hangi evlere kredi

Hangi Evler Konut Kredisine Uygundur?

Bankalara kredi başvurusu için giden insanlar, sıklıkla konut kredisi başvurusunda bulunur. Bu başvuruların bir kısmı olumlu sonuçlanırken bir kısmı olumsuz sonuçlanmaktadır. Başvuru yapmadan önce ve bankadan cevabı bekleme sürecinde insanlar kredilerinin olumlu mu olumsuz mu sonuçlanacağını merak eder.

Bir kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanması her zaman sizin gelir durumunuz veya kredi puanınız nedeniyle olmaz. Bankalar, konut kredisi almak isteyen müşterilerden aynı zamanda hangi ev için kredi başvurusunda bulunduklarına dair belgeleri de kendilerine sunmalarını ister. Bu belgeler de konut kredisinin olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir. Bu durumda kendi belgelerinizde sıkıntı yoksa başka bir ev için tekrar konut kredisinde bulunabilirsiniz.

Çoğu zaman kredi için başvurduğunuz miktar, ekspertiz sonucunda uygun görülmez ve konut kredisi banka tarafından reddedilir.Çünkü daha az miktarda kredi uygun görülür Bunun dışında banka konut kredisi başvurusunda evin uygunluğunu değerlendirmek için tapu belgeleri, iskan, kat irtifakı, kat mülkiyeti gibi bazı belgeleri talep eder. Bu belgeler ile başvurunuz değerlendirmeye alınır. Aynı zamanda evin deprem açısından risk taşıyıp taşımaması da kredinin olumlu sonuçlanması için önemlidir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours