hesap isletim ucretsiz

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2020

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2020

Bankada tespit edilen hesabım amacıyla hangi banka işletim tutarı almıyor hususu, 2020 senesinde da aranan mevzular içinde. Tüketicilerin bir liranın bile hesabını yapmış olduğu şu zaman dilimin de hesap işletim tutarı almayan banka 2020 senesinde da önemli mevzular içinde. Tüketicilere yayılan banka hizmetlerinden önde gelen banka hesabının, kullanılması sonucun da bir hesap işletim tutarı söz hususu olmaktadır. Netice olarak hesaptan oluşturulan her prosedür amacıyla bir ücretin ödenmesi ve artı olarak bir de senelik yada aylık hesap işletim tutarı ödenmesi büyük yük olarak görülebilmektedir. Bu halle karşılaşmamak ve hesap işletim tutarı ödemek istemeyen tüketiciler tarafınca, tercih edilen bankalar genel olarak hesap işletim tutarı almayan bankalar olmaktadır.

Banka Hesap İşletim Ücretini Ne Vakit Alır?

Bankada açılacak olan bir vadesiz hesap amacıyla banka sizden hesap işletim tutarı talep edebilir. Ücretin hesabınızdan kesilmesi de bankadan bankaya farklılık göstermekte olup, senelik, üç aylık, altı aylık ya da aylık olarak alınabilir. Bu zaman dilimi bir kere belirlendikten sonrasında, banka sistemleri doğrultusundan derli toplu olarak her zaman diliminde hesabınızdan kesilir. Eğer hesabınızdan bir hesap işletim tutarı kesiliyorsa bankanız ile görüşerek bunun hangi zaman dilimlerinde size yansıdığını sorarak öğrenebilirsiniz. Yada hesabınızı açtırırken sorarsanız, daha sonradan beklenmedik bir hal ile karşılaşmamış olmuş olursunuz.

Hangi Banka Hesap İçin İşletim Tutarı Almıyor?

Hızla gelişen teknolojinin hızlıca gelişmesi sonucun da banka şubeleri bundan sonrasında cep telefonumuz ile cebimizde bulunmaktadır. Bu teknolojiye ayak uyduran bankalarda, şubesiz bankacılık adına bir yan kurum kurarak, dijital alanda şubesiz bankacılık hizmeti gösteren dijital bankalar kurmaktadır. Bu bankalar üstünden oluşturulan eft-havale benzer biçimde prosedürlerden ücret ödemediğiniz benzer biçimde bir fazlaca prosedür içersinde hiçbir ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz.

Belirtecek olduğumuz bankacılık hizmeti veren kuruluşlar haricinde da sizin bankanız da sizden hesap işletim tutarı almayabilir. Bunun amacıyla bankanızı arayarak sorabilir ya da alınmaması mevzusu ile ilgili talepte bulunabilirsiniz. Bir fazlaca müşterinin finansal hali ve kredi skoru neticesin de hesap işletim tutarı alan bankalardan bile işletim tutarı olmaksızın yararlandığı olmaktadır.

2020 Yılı Hesap İşletim Tutarı Almayan Bankaları Şu Şekilde Sıralayabiliriz:

  • Yapı Kredi Bankası Nuvo
  • Enpara.com
  • Kuveyt Turk
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • CepteTEB
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
    Belirttiğimiz bu bankaların esas amacı, müşterilerine şubesiz olarak hizmet vermek ve dijital ortamdan işlemlerini halletmeleri sonucunda para kazanarak, tüketicilere her hangi bir hesap işletim tutarı yansıtmamaktır.

İlerleyen vakitte bu tür bankacılık sistemlerinin yaygınlaşması da kaçınılmaz olacaktır. Şimdiden sizde bir bankanın dijital platformunda yerinizi alabilirsiniz.

Nasıl Hesap İşletim Tutarı Ödenmez? Ne Yapılabilir?

Herhangi bir bankadan hesap açtırmak istediğiniz de görüşme esnasında bunu kesinlikle sormanız gereklidir. Sisteme tanımlama bir kez yapıldığında hesaplarınızdan ücret kesimi derli toplu olarak yapılacaktır. Sizden bazı talepler olabilir, örnek olarak otomatik satmaca ödeme talimatı vermeniz istenebilir. Buna benzer kredi kartı kullanmanız talep edilebilir. Yada hesaplarınızda yüklü oranda paranız bulunması, hesap işletim tutarı alınmaması amacıyla banka doğrultusundan kafi görülebilir. Bu halleri kesinlikle bankanız ile iletişime geçerek halledebilirsiniz.

Maaş Hesabımdan Hesap İşletim Tutarı Kesilir Mi?

Kamu çalışanı olarak maaş aldığınız hesaplarınız var ise bundan esasen kesinlikle hesap işletim tutarı alınmamaktadır. Hususi bir şirkette çalışıyorsanız, işletme sahiplerinin, banka ile yapmış olduğu uyuşma sonucunda açılacak olan işçi hesaplarının uyuşması gereğince hesap işletim tutarı alınmaması tarafında işveren doğrultusundan yapılacak olan uyuşmayla belirlenmektedir. Doğal olarak netice olarak hesap sizin olacağından, sizde banka ile görüşme yaparak, hale netlik kazandırabilirsiniz. Bankalar her ay derli toplu olarak hesaba para giren bir maaş hesabını kesinlikle kaçırmak istemez ve bu yönde de adımlar atarak, hesap işletim tutarı kesinlikle almamaktadır.

Bir fazlaca banka, maaş hesabı almak amacıyla detaylı kampanyalar yapmakta ve faydalar sunmaktadır. Bu faydaların başlangıcında da kesinlikle hesap işletim tutarının alınmayacağı belirtilmektedir.

Eğer bilginiz dahilinde olmadan sizden hesap işletim tutarı kesilmiş ise bunun iptali amacıyla müracaat yapılabilir ve talepte bulunarak, kesilen ücretleri de geri almanız ihtimaller içinde olabilmektedir. Bu husus ile ilgili bir fazlaca yargı sonucu bulunmaktadır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours