Gümüşçü {Nasıl} Açılır? Kârlı Bir İş mi? 2022

İçindekilerBijuteri Dükkanı {Nasıl} Açılır?Gümüşçü Dükkanı {Nasıl} Açılır?Bijuteri Dükkanı ve Gümüşçü Dükkanı Kâr OranıDükkan Açmak İçin Lüzumlu Evraklar

İşyeri sahibi olmak için birçok iş fikri bulunuyor. Bir gümüşçü dükkanı açmak da kârlı işlerden biridir. Doğal ki bunun için detaylı bir emek harcama planı yapılmalıdır. Bu biçim bölgeler genel anlamda biz bayanların ilgi alanlarına girmektedir. Endişelenmeyin biz sizlere gümüş dükkanını {nasıl} kârlı bir iş haline getireceğinizi anlatacağız. Bijuteri dükkanı malzemelerini, kâr marjını ve bu dükkanları açmak için lüzumlu belgelerin neler bulunduğunu içeriğimiz de sizler ile paylaşacağız. Gümüşçü ve bijuterinin kar marjı ve aylık kazançlarını öğrenmek için içinde ne olduğu inceleyebilirsiniz. Gümüş işi ile uğraşmak isteyenler buraya..

Bijuteri Dükkanı {Nasıl} Açılır?

Bir dükkan açmak ve bu ürünlerin satışını yapmak için kendinize geniş bir pazar ve ürün yelpazesi belirlemeniz gerekmektedir. İnsan kategorileri de bu hususta mühim olmaktadır. Tek bir kesime hitap ederseniz kazancınız da o yönde azca olacaktır. Eğer her yaş grubu için ürün dukkanacmak.com getirirseniz daha fazlaca ilgi çekeceksiniz anlama gelir. Dükkanınızda şık kıyafetlerin üstüne gidecek takılara da yer verin, günlük basit giyilebilecek kıyafetlerin üstünde kullanılabilecek takılara da. Bunun yanı sıra maliyeti daha düşük takıları da bulundurun, el yapımı ve tasarım olan takıları da.

Bu hususta dükkan kurulumu da fazlaca mühim olacaktır. Bulunmuş olduğu mevkiden tutun da dekorasyona kadar tüm bilgileri dikkatlice tasarlamanız gerekecektir. Dükkanınızın konumu mahalle içinde bulunursa fazlaca fazla bir işleyiş söz mevzusu olmayacaktır. Bunun yerine insanların işlek olarak kullandığı caddeler yada avmleri daha mantıklı olacaktır.

Eğer el beceriniz var ise ürünlerinizin tasarımını kendiniz yapabilirsiniz. Bunun haricinde de kendinize uygun tedarikçiler bulmanız gerekecektir. Bunun için tüm toptancı firmaları gezmeden karar vermemenizi tavsiye ederiz. Tüm toptancıların fiyatlarını araştırın ve karşılaştırma yapın. Hem kaliteli hem de ucuz ürünleri bulmalısınız. Takıları alırken minimum %30’luk kâr oranı gözetin. İşletmenizin adına toplumsal medya üstünden yada web sitesi üstünden satışa sunun ve insanların size ulaşmasını sağlayın. Esnaf Kefalet giyim mağazası kredi şartlarını inceleyebilirsiniz.

Bijuteri Dükkanı {Nasıl} Açılır

Bijuteri satışı yapmak için herhangi bir yere bile tezgah açabilirsiniz. Mesela; pazarlarda tezgah açabilir yada avmlerinde stantlar ya da kiosk kiralayabilir oralarda satış yapabilirsiniz. Ya da online mağaza kurabilir ve web üstünden satışlar yapabilirsiniz. Eğer ürünlerinizi kendiniz tasarlamayı planlıyorsanız başlangıçta web üstünden çalışmanız daha doğru olacaktır. bunun için derhal bir dükkan kiralayacak sermayeniz bulunmuyor ise evinizin bir odasını işyeriniz yapabilirsiniz. İlk olarak tanıdıklarınıza satış yaparak sonrasında dışarıya açılabilir ve kendinizi tanıtabilirsiniz. Blog siteler, toplumsal medya hesapları işinizi görecektir.

Eğer kendi yaptığınız tasarım takıları var ise bu tarz şeyleri defilelere parasız bağışlayabilir ya da ödünç verebilirsiniz ve adınızı bu şekilde duyurabilirsiniz. Tanıdık giyim mağazası, kuaför salonları yada ayakkabı satış mağazaları şeklinde bayanların işlek olarak kullandığı bölgelere tasarladığınız takıların resimlerinin basılı olduğu broşürler ve el ilanları bırakarak adınızı duyurabilirsiniz. Sermayenizi bütçenize bakılırsa belirleyebilirsiniz. Bu iş için size 10 bin TL‘de kafi olacaktır 30 bin TL’de. Hayalinizdeki işin boyutuna bakılırsa ana para de farklılık gösterecektir.  Ne dükkanı açsam diye düşünüyorsanız içinde ne olduğu inceleyerek düşünce alabilirsiniz.

Gümüşçü Dükkanı {Nasıl} Açılır?

Gümüş kolyeler, yüzükler günümüzde fazlaca tercih edilmektedir. Bu sebeple bunun işine girmek de oldukça mantıklı ve kârlı bir iş olacaktır. Doğal ki bunun için doğru adımlar atmalısınız. Vereceğimiz tavsiyelere uymanız halinde bu işten güzel kazançlar elde edebilirsiniz. İnternet dünyasındaki satışlara olan ilgi sizi korkutmasın. Zira insanoğlu bu biçim ürünleri görüp, deneyip yakışıp yakışmama durumuna bakılırsa almak isterler.

İlk olarak {müşteri} kitlesini belirleyin. Mağazanın kurulumunun yapılacağı bölgedeki müşterileri incelemeli ve ona bakılırsa ürün seçimi yapmalısınız. Sonuçta 50 yaşındaki bir kadının ilgi duyduğu takı modeli 20 yaşındaki bir genç kızın hoşuna gitmeyecektir. Bu sebeple toptancılarınızdan ürün seçimi yaparken her kesimi göz önünde bulundurup bu yönde emekler hayata geçirmeye çalışın. Modayı yakinen takip edin ve gelişmelere açık olun.

İkinci bir hususta ise mekan seçimine dikkat edin. İşletmenizi kuracağınız yerin insanların işlek olarak kullandığı bölgeler olmasına dikkat edin. Geçmişten bu yana gelen eski bir esnaf bulunmadığınız sürece insanoğlu sizin ve işletmenizin varlığından haberdar olması mümkün değildir. Esnafların yaptıkları işlerden güzel kazançlar elde edebilmeleri için göz önünde bulunmaları gereklidir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Rahat Usulde Vergi Ödemek İçin Alım Satım Sınırları

20 Ocak 2022

Üçüncü bir husus ise gelişmelere açık olun ve taleplere açık olun. Bu işte en tehlikeli sonuç nokta ürün seçimi olacaktır. Ürünleri kendinize bakılırsa değil, müşterilerin ürüne olan ilgilerine bakılırsa seçmelisiniz. Kimlerin hangi ürünleri daha fazlaca tercih ettiğini bilmeli ve bu yönde ürün tedariği yapmalısınız. Kendi zevklerinizden ilkin müşterilerin zevklerini ön planda tutmalısınız. İş oluşturmak için 50 bin TL kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Gümüşçü Dükkanı {Nasıl} Açılır?

Vitrinde sergileyeceğiniz ürünlerin ihtişamlı ve heybetli olmasına dikkat edin. Bir mağazayı heybetli kılan dükkanın dekorasyonu, ışıklandırması ve vitrinidir. İnsanlar dışarıdan baktığında sizin dükkanınızı öteki dükkanlardan ayırmalıdır. Bu sebeple de vitrine devamlı yeni ve piyasadaki trend olan takıları koymanız, vitrini ilgi çekici hale getirmeniz gerekecektir. Bu dediğimizi sakın vitrini tıka basa ürünle doldurmak olarak algılamayın. Vitrinde kargaşa yaratmadan, dikkat çekici bir hale getirmelisiniz.

Araştırmacı olun. Bu işte rakibiniz fazlaca olabilir. Bu sebeple de çevrenizde bulunan rakiplerinizi iyice araştırın ve piyasan elinizi asla çekmeyin. Piyasa ile devamlı ilgili olup rakiplerinizin sizinle aynı olan ürünü ne kadara satışa sunduğunu devamlı olarak denetim altında tutun. Ürün çeşitliliğinde sizden daha değişik ve heybetli ürünler getiren gümüşçüler olacaktır. Bunun üstüne {müşteri} kaybı yaşamamak adına siz de bu yönde ürünler getirmeye çalışın. Dükkanınızı ilk açtığınızda rakiplerinizden birazcık daha uygun fiyatlar vererek {müşteri} kitlenizi oluşturun.

Ürün çeşitliliğine dikkat edin. Dükkanınızda mesela bir kolyeden bir iki model getirip bırakmayın. Gümüş yüzükler, kolyeler, bileklikler birçok ürün çeşidine yer verin. Müşterileri talep etmiş olduğu ürün mevzusunda boş çevirmeyin. Ürün modellerinin birçok türünü getirin.

Dükkanınızın ilgi çekici olmasına dikkat edin. Bu biçim dükkanlarda dışarıdan ilgi çekmek oldukça önemlidir. Işıklandırma sistemlerinin güçlü olmasına ve kurulumun lüks olmasına dikkat edin. Sonuçta bu biçim ürünler ışığın altında kendini belli edecektir.

Bijuteri Dükkanı ve Gümüşçü Dükkanı Kâr Oranı

Bir bijuteri dükkanı açmak mı daha karlıdır yoksa gümüş dükkanı mı? İkisinin de hem artı yönleri vardır hem eksi yönleri. Gümüş ürünlerin tutarları bijuteri de satılan ürün fiyatlarına bakılırsa daha yüksek maliyetli olmaktadır. Bu sebeple de müşteriler imitasyon takılara yönelmektedir. Gümüş takılarında fazlaca fazla çeşit olmayacaktır. Sadece bijuteri dükkanlarında kolye, bilezik, toka, küpe, saat, çanta, fular, hediyelik eşya, gözlük şeklinde birçok ürünün satışı yapılabilir. Bijuteri dükkanlarında ana para durumuna bakılırsa gümüş ürünlerine de yer verilebilir. Bu sebeple bijuteri dükkanları gümüşçü dükkanlarına bakılırsa birazcık daha kâr marjı yüksek olmaktadır. Doğal ki aynı oranda toplam sermayenin de yüksek olması gereklidir.

Dükkan Açmak İçin Lüzumlu Evraklar

Bu iki dükkanı da açmak için ilgili belediyelerden lüzumlu evrakların alınması gereklidir. Bu belgelerin ve lüzumlu izinlerin alınmaması halinde işyerinin açılışına izin verilmeyecektir.

İşletme sahibine ilişik Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, İşletme sahibinin bulunmuş olduğu yerin ikamet adresi, Müracaat meydana getirecek kişinin 2 tane vesikalık fotoğraf,İşletmeyi teşvik edici; kiralık ise kira sözleşmesi, satılık ise tapu senedi belgeleri, Yapının kullanılabilir olduğuna dair izin belgesi,Vergi dairesine işletmenin adına oluşturulmuş Vergi Levhası fotokopisi, Sigorta ya da Bağ-kur belgesi yada emeklilik cüzdanının fotokopisi, Aynı adrese daha evvelden verilen işyeri açma ruhsatı var ise belediyeye geri verilmesi gereklidir. İşletme sahibi hangi odaya kayıtlı ise (Esnaf yada Tecim Odası) oradan alınacak kayıt belgesinin fotokopisi,Bağlı bulunulan itfaiyeden alınan yangın önlemi raporu, Güncel adli sicil kaydı, Müracaat sahibinin şirket olması halinde İmza sirküleri ve Tecim Sicil Gazetesi fotokopisi,Bağlı bulunulan emniyete kimlik bildiriminde bulunulduğuna dair kimlik bildirimi fotokopisi gereklidir. Bu belgeler genel olup bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Bulunduğunuz yerdeki belediyelerde farklılık gösterebilecektir. Bu sebeple bulunduğunuz yerdeki belediyelere müracaat etmenizi tavsiye ederiz.

Gümüş dükkanı işletmecisi olmak için gelişmelere açık olmanız gereklidir. Bununla birlikte ticari bir zekanız ve esnaflıktan anlıyor olmanız gereklidir. Bu iş mevzusunda data almadan sermayenizi yatırmayınız. Müşteriler karşısında işi hakkında bilgisi olmayan esnaflara güvenmeyeceklerdir.