googleda resimli arama nasıl yapılır

googleda resimli arama

Google’dahi görselle arama Tersinden görsel arama yardımıyla bir görsel yahut çevrenizdeki nesneler ile ilgili daha çok bilgi sağlayabilirsiniz. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bilgisayarından bir resmi yükleyip arama yapmak için Google’ın görsel arama özelliğinden faydalanabilirsin. Bizi takip et üye olman giriş yapman gerekiyor. prosedürünü hem masaüstü üstelik taşınabilir cihazlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Google yapma prosedürü için kullanacağınız görselin ya cihazınızda yüklü olması gerekiyor yahut görselin linkinin kopyalanmaya hazır olması gerekiyor. Google resimden arama nasıl yapılır?

 

Google Görseller sayfası, Google sayfasına gibi bir arayüze sahip. Google görsel arama prosedürü için şayet arama çubuğunda bulunan kamera gibi düğmeye tıklamalısınız. Bu opsiyon ile arama yapmak dilediğiniz görseli bilgisayarınıza indirmeden, yalnızca linkini buraya yapıştırarak arama yapabilirsiniz. Dosya Seç düğmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekran üzerinden bilgisayarınızdaki bütün klasörlere ulaşabilirsiniz. Arama yapmak dilediğiniz görseli seçerek karşıya yüklendiğinde görsel boyutuna göre değişen bir süre bekleyin. Yeni bir resimden arama yapmak için aynı adımları takip edebilirsiniz.

 

Google taşınabilir uygulamasında sizi standart bir arama motoru ekranı karşılayacak. Google Lens, Google yönünden tasarlanmış olan bir görsel tanıma teknolojisidir. Gerekli izinleri verdikten sonra fotoğraf arşiviniz açılacak. Fotoğraf arşivinizden daha evvela cihazınıza indirmiş olmanız gereken arama yapmak dilediğiniz görseli seçin. (Alternatif yöntem) Mobil cihazınızda Google taşınabilir programı yüklü değilse ve yüklemek istemiyorsanız; taşınabilir internet tarayıcınızdan internet sitesini açın ve masaüstü sürümü isteyin. Google görsel arama yapar iken kullandığınız görselleri kırparak daha net bir görüntü oluşturursanız çok daha iyi neticeler temin edebilirsiniz. Bu görsel arama, şahsi yahut iş gayeli bir görsel arama yapmayı harika süratli ve basit duruma getirir. Yüklemek için dosyaları sürükleyin yahut ekran görüntüsünü kopyala yapıştır

 

GÖRSEL ARAMA NASIL YAPABİLİRİM? Bunu şu şekilde yapabilirsiniz: TELEFON VE BİLGİSAYARINIZI KULLANARAK RESİMLİ ARAMA NASIL YAPILIR Çoğu vakit, insanlar yalnızca bir masaüstünden erişilebilen birtakım online hizmetleri kullanım konusu ile ilgili bir sınırlama ile karşı karşıya kalırlar. Tıpkı PC’de google görsel arama yaptığınız gibi, telefonda dahi resimle arama yapılır. Bir telefonda Google gosel araması, rastgele bir android ve iOS akil telefon ve tablet ile yapılabilir. Safari yahut diğer bir tarayıcı kullanarak iPhone’dahi google resimle aramaya erişebilir ve gibi fotoğrafları saniyeler içerisinde bulabilirsiniz.

 

Kısa sürede pc’de görselle arama yapabilirsiniz. Bu vazifiyeti hem Windows üstelik Mac’te yapabilirsiniz, o yüzden bunları tartışalım: Masaüstünde görsel arama, görüntüyü pc cihazınızdan ve bulut deposundan yüklemenize imkan tanıyan basit bir iştir. Gezegendeki en şirin köpekler ile ilgili bilgi alabilmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken “şimdiye kadarki en şirin, en şirin, en muazzam en hoş 10 it yavrusu” arama teriminizi girmek ve arama motoru bulduğu en iyi neticeleri verecektir, değil mi? Görsel arama, sorguya dayalı bilgi keşfetmek için (metin tabanlı yahut ses tabanlı bir anahtar sözcük girmek yerine) bir görsel yüklediğiniz bir online arama türüdür. Teknik konuşmada görselle arama, görüntü konusuna göre sorgulama (QBIC) ve içerik tabanlı görsel bilgi alma (CBVIR) biçiminde de bilindik, içerik tabanlı görüntü alma

 

(ÇBIR) adı verilen bir sorgulama tekniğini kullanarak, dijital görüntülemede bilgisayarlı görü yapmak için çalışır. Görsel arama ile ilgili daha çoğunu okuyabilirsiniz. Daha çok fotoğraf aratma ile neler başarabileceğinize bakalım. Örneğin, bir görüntü, ağaçtan bir masa dahi girmek üzere birkaç obje içeriyor ve siz onun ile ilgili daha çok öğrenmek istiyorsunuz. Neredeyse aynı görüntüye, fakat değişik stillere gereksiniminiz olduğunu mu düşünüyorsunuz?

 

Resmin sahibine gereken kıymeti verecek bir görsel kaynağı keşfetmek istiyor, fakat orjinal yaratıcının kim olduğunu bulmakta güçlük çekiyorsanız, görsel bulucu sorgunuz için en iyi çözümdür. Resminizin diğer kaç sayfada olduğunu dahi görebileceksiniz. Sadece onları yükleyin ve resimle arama, online olarak aynı resimler yahut veriler olduğu sürece sizin için bunları tanımlamanıza yardım edecektir. Bu görsel ile arama aracının daha akil kullanımlarını bulabilirsiniz. Resim ile arama ile, belli bir görüntünün değişik ebat, biçim yahut bulanık olmayan daha çok sürümünü temin edebilirsiniz. Görselle arama ile görsel ile arama yapmak reel bireyi meydana çıkartabilir.