Genç Çiftçilere Hibe Desteği

genç çiftçilere hibe destegi

Genç Çiftçilere Hibe Desteği

2017 yılında yapılan düzenleme sayesinde resmî gazetede yayınlanması içe yürürlüğe giren genç çiftçilere hibe desteği genç girişimcilerin ihtiyaç duydukları desteği almalarını sağlamaktadır. Genç çiftçilere 30.000 TL hibe desteği verileceği açıklandı. Bu sayede özellikle genç çiftçilerin ihtiyaç duydukları yatırım hibe desteği ile karşılanmaktadır.

Genç Çiftçilere Hibe Desteği Nasıl Verilir?

Genç çiftçilerin iyi be desteği almak istemesi durumunda özellikle bizzat yapacakları başvuru işlemleri sayesinde yapılan değerlendirme sonucunda 30.000 TL hibe desteği verilmektedir. Bu konuda özellikle belirlenen başvuru tarihleri arasında yapılacak başvuru işlemleri sayesinde değerlendirme yapılarak bu şekilde uygun olan genç çiftçilere belirlenen miktarda hibe desteği sağlanmaktadır.

Genç Çiftçilere Hibe Desteği Nedir?

Tarım ve hayvancılık alanında yapılacak çalışmalarda özellikle 18 ila 41 yaş arasındaki genç çiftçiler için düzenleme yapılarak hibe desteği verilmesine karar verildi. Hibe desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin gerekli koşulları kapsaması durumunda yapacakları başvuru işlemleri değerlendirilerek  bu şekilde uygun olmaları durumunda 30.000 TL destek verilmektedir. Koşullara uygun olan kişilerin yapacakları başvurular ve projeler incelenerek mayıs ayında açıklanan sonuçlar ile farklı illerde bulunan çiftçilere yardım yapılacak.

Devletten Genç Çiftçilere Hibe Desteğinde Aranan Koşullar

  • 18 ile 40 yaş arasında olmak ve kırsal alanda ikamet eden tarım ile uğraşan kişilerin olması,
  • Nüfus sayısı 20.000’den az olan yerleşim yerlerinde çiftçilik yapmak,
  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Okur yazar olmak,
  • Başvuru tarihinde ücretli olarak çalışmıyor olması gerekir.
  • Başvuru tarihinde örgün olarak eğitime devam etmemesi gerekmektedir.
  • 18 yaşından gün almış ve aynı zamanda 41 yaşından gün almamış olması gerekir.
genç çiftçilere hibe destegi
genç çiftçilere hibe destegi

Genç Çiftçiler İçin Hibe Desteği Ayrıntıları

Genç çiftin çiftçiler için verilen hibe desteği üç yıl süreyle uygulanmaktadır. Bu nedenle 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 31 Aralık 2018 tarihine kadar kırsal alanlarda yaşayan kişiler için geçerli olmaktadır. Ödeme işlemleri yıllık bütçeye göre belirlenmektedir. Proje başvurusu yapan genç çiftçilerin kabul edilmesi durumunda destek verilmektedir. Genç çiftçiler devletten genç çiftçilere hibe desteği için yalnızca bir kere yararlanma hakları bulunuyor.

Devletten çiftçilere hibe desteği adlı makalemizi okuyarak çiftçilere yönelik verilen devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*