Genç Çiftçilere Bağışlama Desteği

Genç Çiftçilere Hibe Destegi

2017 senesinde meydana getirilen düzenleme yardımıyla resmî gazetede yayınlanması içe yürürlüğe giren genç çiftçilere bağışlama desteği genç girişimcilerin gereksinim duydukları desteği almalarını sağlamaktadır. Genç çiftçilere 30.000 TL bağışlama desteği verileceği açıklandı. Bu sayede bilhassa genç çiftçilerin gereksinim duydukları yatırım bağışlama desteğiyle karşılanmaktadır.

Genç Çiftçilere Bağışlama Desteği Iyi mi Verilir?

Genç çiftçilerin iyi be desteği almak istemesi durumunda bilhassa bizzat yapacakları müracaat işlemleri yardımıyla meydana getirilen değerlendirme sonucunda 30.000 TL bağışlama desteği verilmektedir. Bu mevzuda bilhassa belirlenen müracaat tarihleri içinde yapılacak müracaat işlemleri yardımıyla değerlendirme yapılarak bu şekilde uygun olan genç çiftçilere belirlenen oranda bağışlama desteği sağlanmaktadır.

Genç Çiftçilere Bağışlama Desteği Nedir?

Ziraat ve hayvancılık alanında yapılacak çalışmalarda bilhassa 18 ila 41 yaş arasındaki genç çiftçiler için düzenleme yapılarak bağışlama desteği verilmesine karar verildi. Bağışlama desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin lüzumlu koşulları kapsaması durumunda yapacakları müracaat işlemleri değerlendirilerek  bu şekilde uygun olmaları durumunda 30.000 TL destek verilmektedir. Koşullara uygun olan kişilerin yapacakları başvurular ve projeler incelenerek mayıs ayında açıklanan sonuçlar ile değişik illerde bulunan çiftçilere yardım yapılacak.

Devletten Genç Çiftçilere Bağışlama Desteğinde Aranan Koşullar

  • 18 ile 40 yaş içinde olmak ve kırsal alanda ikamet eden ziraat ile uğraşan kişilerin olması,
  • Nüfus sayısı 20.000’den azca olan yerleşim yerlerinde çiftçilik yapmak,
  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Tahsilli olmak,
  • Müracaat tarihinde ücretli olarak çalışmıyor olması gerekir.
  • Müracaat tarihinde örgün olarak eğitime devam etmemesi gerekmektedir.
  • 18 yaşından gün almış ve bununla birlikte 41 yaşından gün almamış olması gerekir.
Genç Çiftçilere Hibe Destegi
Genç Çiftçilere Bağışlama Destegi

Genç Çiftçiler İçin Bağışlama Desteği Ayrıntıları

Genç çiftin çiftçiler için verilen bağışlama desteği üç yıl süreyle uygulanmaktadır. Bundan dolayı 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 31 Aralık 2018 evveliyatına kadar kırsal alanlarda yaşayan kişiler için geçerli olmaktadır. Ödeme işlemleri senelik bütçeye bakılırsa belirlenmektedir. Proje başvurusu meydana getiren genç çiftçilerin kabul edilmesi durumunda destek verilmektedir. Genç çiftçiler devletten genç çiftçilere bağışlama desteği için yalnızca bir kere yararlanma hakları bulunuyor.

Devletten çiftçilere bağışlama desteği adlı makalemizi okuyarak çiftçilere yönelik verilen devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir