Genç Bankkart Nedir? Özellikleri ve Kullanım Avantajları Nelerdir?

Genç Bankkart Nedir? Özellikleri ve Kullanım Avantajları Nelerdir?

Genç Bankkart Nedir? Özellikleri ve Kullanım Avantajları Nelerdir?

Lisans ya da yüksek lisans alanında eğitim gören öğrenciler, devlet tarafından destekli burs imkanlarından yararlanmak istedikleri zaman her öğretim yılının ikinci ayında başvurularda bulunurlar. Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda burs ya da kredi almayı hak eden öğrenciler her yıl belirlenen miktarlardaki bursu çıkartılan Ziraat Bankası  Bankkart üzerinden almaktadır. Kart, öğrenciler için tasarlanmasından dolayı sunulan özellikler daha çok öğrencilerin işlerine yarabilecek etmenlerden oluşmakta. Kart özelliği ile ilgili detaylar yazımız içerisinde yer alacağını hatırlatmak istiyoruz.  Bankkart, sadece bir hesap kartı olmamakla birlikte aynı zamanda da bir kredi kartı görevi üstlenmektedir. Kredi kartı, banka kartının teslim alınması ile beraber aktif hale gelmekte olup limitler doğrultusunda kullanılabilmektedir.

Genç Bankkart Kartının Özellikleri

  • Genç Bankkart üzerinden para çekim sadece Ziraat Bankası üzerinden yapılmamaktadır. Master Card ile bağlantısı olan tüm banka ve ATM’ler üzerinden 24 saat para çekiminde bulunabilirsiniz.
  • 2018 yılında yapılan zamlara göre Burs ve Kredi tutarı 475 TL’ye yükseltilmiş, öğrenciler ihtiyaç olması durumunda bir sonraki aydan da kullanım yapılabilmektedir. Nakit avans olarak adlandırılan bu durum 425 TL olarak belirlenmiştir.
  • Bankkart, yurt içerisinde bulunan 81 ilde kullanılabildiği gibi yurtdışında da aktif olarak kullanılabilmektedir.
  • Kredi kartı ya da banka kartı üzerinden internet alışverişlerinde bulunabilirsiniz.
  • Mobil bankacılık üzerinden Genç Bankkart aracılığıyla para transferleri yapabilir, fatura ödeyebilir ya da hattınıza TL yükleyebilirsiniz.

Genç Bankkart Kredi Kartı Özellikleri

  • Genç Bankkart Kredi Kartı, Maximum ile iş birliğinde bulunarak Maximum anlaşmalı tüm noktalarda kullanılabilmektedir.
  • Yapılan alışverişler sonucunda Maxi Puan kazanabilir, bir sonraki alışverişlerinizde ücretsiz kullanımlar sağlayabilirsiniz.
  • Herhangi bir kart ücreti bulunmayan Bankkart, üniversite öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına tüm imkanlarını seferber etmektedir.
  • Ziraat Bankası standart olarak tüm Genç Bankkart Kredi kartlarına 500 TL limit belirlemektedir. Aktif kullanan, borçlarını zamanında ödeyen tüm gençler banka ile iletişime geçerek alışveriş limitlerini yükseltebilir, kullanımlarını daha özgür bir şekilde sağlayabilirler. Banka ve Kredi kartı işlemleri için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilir, 24 saat destek alımında bulunabilileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*