Findeks Kredi Risk Raporu
Findeks Kredi Risk Raporu

Bu makalemizde sizlere en kısa ve öz şekilde findeks kredi risk raporu hakkında geniş kapsamlı bilgileri sunma yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde artık kredi notu diye bir gerçek var. Dolayısı ile bankalar bu konuya ayrıca ehemmiyetli bir şekilde yaklaşıyor. Ancak kredi notunuz kadar risk raporu konusu da çok büyük önem arz ediyor. Peki birçok kişinin bahsettiği bu risk raporu nedir?

Findeks Kredi Risk Raporu Nedir?

Findeks kredi risk raporu, kredi notunuz dikkate alınarak Türkiye genelinde ki banka müşterileri içerisinde ödenek sağlanabilecek risk raporudur.

Findeks sistemi, bildiğiniz üzere kredi notunuzu sizlere detaylı bir şekilde sunuyor. Ancak kredi notu ile birlikte birçok farklı risk durumunu da sizlere sunuyor. Bu risk durumlarını inceleyecek olursak;

  • En Riskli
  • Orta Riskli
  • Az Riskli
  • İyi
  • Çok İyi

olmak üzere bir puanlama sistemi mevcut. Sistem, kredi puanınızın ve ödeneklerinizin durumunu dikkate alarak sizlere yukarıdaki gibi derecelendirme yapar.

Bankalar artık tek başına kredi notu ile de ilgilenmiyor. Türkiye geneli mali durum raporunuz da bankalar için çok çok önemlidir. İşte tam da bu noktada kredi risk raporu ortaya çıkıyor.

Findeks sisteminde sorgulama yaptığınızda kredi risk raporunuzu da öğrenebilme şansına sahip oluyorsunuz. Bu sayede kafanızda herhangi bir soru işareti olmaksızın bankacılık siciliniz elinizin altında oluyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir