Findeks Kredi Risk Raporu Nedir?

Bu makalemizde sizlere en kısa ve öz şekilde findeks kredi risk raporu hakkında geniş kapsamlı bilgileri sunma yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde artık kredi notu diye bir gerçek var. Dolayısı ile bankalar bu mevzuya ek olarak ehemmiyetli bir halde yaklaşıyor. Bir tek kredi notunuz kadar risk raporu mevzusu da fazlaca büyük önem arz ediyor. Peki birçok kişinin bahsetmiş olduğu bu risk raporu nedir?

Findeks Kredi Risk Raporu Nedir?

Findeks kredi risk raporu, kredi notunuz dikkate alınarak Türkiye genelinde ki banka müşterileri içinde ödenek sağlanabilecek risk raporudur.

Findeks sistemi, bildiğiniz suretiyle kredi notunuzu sizlere detaylı bir halde sunuyor. Bir tek kredi notu ile birlikte birçok değişik risk durumunu da sizlere sunuyor. Bu risk durumlarını inceleyecek olursak;

  • En Riskli
  • Orta Riskli
  • Azca Riskli
  • İyi
  • Fazlaca İyi

olmak suretiyle bir puanlama sistemi mevcut. Sistem, kredi puanınızın ve ödeneklerinizin durumunu dikkate alarak sizlere yukarıdaki benzer halde derecelendirme yapar.

Bankalar artık tek başına kredi notu ile de ilgilenmiyor. Türkiye geneli mali durum raporunuz da bankalar için fazlaca fazlaca önemlidir. İşte tam da bu aşamada kredi risk raporu ortaya çıkıyor.

Findeks sisteminde sorgulama yaptığınızda kredi risk raporunuzu da öğrenebilme şansına haiz oluyorsunuz. Bu sayede kafanızda herhangi bir sual işareti olmaksızın bankacılık siciliniz elinizin altında oluyor.