Kredi Notu Nedir 2

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Faizsiz kredi her yeni yıla girdiğimiz dönem içerisinde vatandaşlar tarafından merak edilmekte. Ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren bankalar, müşterilerinin faizsiz kredi isteklerini 2 farklı seçeneğe ayırarak tercihlerine sunmuştur. Bankalar, genel olarak müşterilerinden gelen faizi olmayan kredi isteklerine ilk yol olarak kısa vadeli seçenekler sunmaktadır. Alınan kredi eğer 9 ile 12 ay içerisinde ödeneceği taahhüt edilirse çekilecek kredilerden herhangi faiz ödemesi alınmamaktadır. Hayat sigortası ve çok ufak işlem bedelini ödeyen müşteriler kredilerini belirledikleri dönme içerisine tamamen faizsiz olarak çekebilmektedirler. Son zamanlarda otomobil satıcıları 30,000 TL kredi çekimlerinde 18 ay vadeye kadar faizsiz seçenekler sunması bu konuya verilebilecek en güzel örnekler arasında yer almakta.

Faizsiz kredi seçenekleri bu gibi alımlarda uygulandığı gibi KOBİ’lerin nakit para ihtiyacı duymaları zamanlarda da koşulsuz olarak verilebilmekte. Devlet destekli kredi projeleri olması durumunda bankalar koşulsuz şartsız olarak kredi almaya uygun her kişiye faizsiz kredi verilebilmektedir. Alınacak kredi tutarına göre faizsiz vade sayısı 9, 12 ve 24 ay ile sınırlı olduğunu, çekilecek tutarın ise maksimum 30,000 TL olduğunu söyleyebiliriz. Bu, sizlere verebileceğimiz ilk yöntem çeşidi olduğunu, bununla beraber bir yöntemin daha bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Bununla beraber bir ikinci seçeneğin daha bulunduğunu, bu seçenek üzerinden de kişilerin faiz ödemeden kredi alabileceklerini söyleyebiliriz. İkinci seçenek katılım banaları tarafından uygulanan kar payı bazlı kredidir.

Bu kerdi türü, sadece katılım bankaları üzerinden yapılırken aslında tam da resmi ya da kabul edilmiş bir yöntem olmadığını söyleyebiliriz. Kişiler, ellerinde bulunan bir miktar parayı katılım bankalarına giderek kar payı hesapları içerisine yatırılmalarını istemektedirler. Bankalar, gecelik olarak bu parayı işlerken para üzerinden elde ettiği kazançların büyük oranını kar payı hesap sahibi ile paylaşmaktadır. Bu sistem, bankanın sürekli kazanç sağlaması ile meydana gelen bir durum olduğunu, bankanın işlemde olan para üzerinde zarar etmesinde müşterilerinin etkilenmediğinide söyleyebiliriz. Bu yazımızda bizler bir banka önerisinde bulunmadan ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren her bankanın faizsiz kredi seçeneğinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Araştırmalara göre kendinize en uygun banka seçiminde bulunabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours