Faizsiz Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Faizsiz Krediler Faizsiz Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Bankalardan kredi çekmenin bir bedeli vardır. Bu karşılık, banka tarafınca çekmiş olduğunuz kredi tutarına faiz olarak yansıtılır. Faiz ile kredi kullanmak, birçok kişinin kredi çekmesine engel olmaktadır. Bunun bir sebebi faizin haram olduğuna yönelik dini inançlar, bir diğeri ise kişilerin nakit ihtiyacını karşılamak için fazlaca fazla geri ödeme yapmak istememesidir.

Faizle ilgili çelişkiler yaşayan sadece kredi kullanmak isteyen kişiler, faizsiz kredi yollarını araştırmaktadır. Bankalar, bu kesimin bilincinde olduğunda sık sık gündeme faizsiz kredi reklamları ile gündeme gelmektedir. Sadece faizsiz kredilerde kredi tutarınıza faiz eklenmese bile çeşitli harcama giderleri, vergiler vs. ekleneceği bir gerçek. Şu demek oluyor ki faizsiz kredi kullandığınızda da bankaya bir miktar fazla ödeme yapmanız gerekmektedir.

Kredi kullanırken faiz engeline takılıyor ve faizsiz alsanız bile krediye eklenen öteki harcamalar ile ilgili sual işaretleriniz var ise bankanız ile görüşme yapmalısınız. Ek olarak bankaların gelir kaynaklarının para üstünden para kazanmak olduğu da unutulmamalıdır. Bunun için sıfır faiz ile kredi çekme iddiaları fazlaca gerçekçi görülmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir