ParaVeYatırım.Com
Faizsiz Kredi Çekmek Mümkün Mü?
Yazar: - 12 Aralık 2019
13
0

Bankalardan kredi çekmenin bir bedeli vardır. Bu bedel, banka tarafından çekmiş olduğunuz kredi tutarına faiz olarak yansıtılır. Faiz ile kredi kullanmak, birçok kişinin kredi çekmesine engel olmaktadır. Bunun bir nedeni faizin haram olduğuna yönelik dini inançlar, bir diğeri ise kişilerin nakit ihtiyacını karşılamak için çok fazla geri ödeme yapmak istememesidir.

Faizle ilgili çelişkiler yaşayan ancak kredi kullanmak isteyen kişiler, faizsiz kredi yollarını araştırmaktadır. Bankalar, bu kesimin bilincinde olduğunda sık sık gündeme faizsiz kredi reklamları ile gündeme gelmektedir. Ancak faizsiz kredilerde kredi tutarınıza faiz eklenmese bile çeşitli masraf giderleri, vergiler vs. ekleneceği bir gerçek. Yani faizsiz kredi kullandığınızda da bankaya bir miktar fazla ödeme yapmanız gerekmektedir.

Kredi kullanırken faiz engeline takılıyor ve faizsiz alsanız bile krediye eklenen diğer masraflar ile ilgili soru işaretleriniz varsa bankanız ile görüşme yapmalısınız. Ayrıca bankaların gelir kaynaklarının para üzerinden para kazanmak olduğu da unutulmamalıdır. Bunun için sıfır faiz ile kredi çekme iddiaları çok gerçekçi görülmemektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ