evin tamamina kredi

Evin Tamamına Konut Kredisi Alınır Mı?

Bir ev sahibi olmak, tüm ailelerin hayalidir. Uzun yıllardır hayalini kurduğunuz o eve sahip olmak için konut kredisi çekmeyi düşünüyorsanız bilmeniz gereken bazı noktalar var. Daha öncesinde kredi kullanmayan kişiler, konut kredisi çektiklerinde ev için gerekli nakit paraya sahip olacaklarını düşünürler. Ancak bankalar, en fazla %75 gibi bir oranına konut kredisi vermektedir. Bu nedenle ev sahibi olmadan önce peşinat için belli bir miktarın elinizde olması gerekir.

Peşinatı olmayan kişiler, evin tamamına kredi çekmelerini sağlayan imkanları araştırırlar. Bunlardan ilki peşinatsız konut kredisi almanıza yardımcı olan anlaşmalı projelerden ev sahibi olmayı tercih eder. Ancak bu durum herkes için uygun bir seçenek olmayabilir. Bunun dışında kullanabileceğiniz bir diğer durum da konut kredisi ile birlikte ihtiyaç kredisi kullanmaktır.

Bankalar, konut kredisi için uygun peşinatı olmayan kişilerin konut kredisi çektiklerinde evin tutarının hepsini karşılayabilmeleri için ihtiyaç kredisi kullanmalarına da olanak tanır. Bu seçeneği kullanmayı düşünüyorsanız geri ödeme planının geliriniz için uygun olup olmadığına da dikkat etmeniz, ödemede sıkıntı yaşamamak için önemlidir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours