Evin Tamamına Konut Kredisi Alınır Mı?

Bir ev sahibi olmak, tüm ailelerin hayalidir. Uzun senelerdir hayalini kurduğunuz o eve haiz olmak için konut kredisi çekmeyi düşünüyorsanız bilmenizde yarar olan bazı noktalar var. Daha öncesinde kredi kullanmayan kişiler, konut kredisi çektiklerinde ev için lüzumlu nakit paraya haiz olacaklarını düşünürler. Bir tek bankalar, en fazla %75 şeklinde bir oranına konut kredisi vermektedir. Bundan dolayı ev sahibi olmadan ilkin peşinat için belli bir miktarın elinizde olması gerekir.

Peşinatı olmayan kişiler, evin tamamına kredi çekmelerini elde eden imkanları araştırırlar. Bunlardan ilki peşinatsız konut kredisi almanıza destek olan anlaşmalı projelerden ev sahibi olmayı tercih eder. Bir tek bu durum tamamımız için uygun bir seçenek olmayabilir. Bunun haricinde kullanabileceğiniz bir diğeri durum da konut kredisi ile beraber gerekseme kredisi kullanmaktır.

Bankalar, konut kredisi için uygun peşinatı olmayan kişilerin konut kredisi çektiklerinde evin tutarının hepsini karşılayabilmeleri için gerekseme kredisi kullanmalarına da olanak tanır. Bu seçeneği kullanmayı düşünüyorsanız geri ödeme planının geliriniz için uygun olup olmadığına da dikkat etmeniz, ödemede sorun yaşamamak için önemlidir.