Ev Hanımlarına Özel Kredi

Bankalardan kredi kullanmanın ilk şartı, sigortalı olmak ve düzenli bir gelir sahibi olmaktır. Ancak ev hanımları bu şartları taşımazlar. Geçtiğimiz yıllarda ev hanımlarının kredi çekmesi veya kredi kartı çıkarması mümkün değildi. Ancak son birkaç yıldır yapılan düzenlemelerin ardından bazı bankalar, ev hanımlarına kredi imkanı sunan özel paketler ile ev hanımlarının da kredi çekmesini sağlamaya başladı….


Ev Hanımlarına Özel Kredi

Bankalardan kredi kullanmanın ilk şartı, sigortalı olmak ve düzenli bir gelir sahibi olmaktır. Ancak ev hanımları bu şartları taşımazlar. Geçtiğimiz yıllarda ev hanımlarının kredi çekmesi veya kredi kartı çıkarması mümkün değildi. Ancak son birkaç yıldır yapılan düzenlemelerin ardından bazı bankalar, ev hanımlarına kredi imkanı sunan özel paketler ile ev hanımlarının da kredi çekmesini sağlamaya başladı.

Ev hanımı olarak kredi çekmeniz için yine belli şartlar aranmaktadır. SGK girişinizin olmaması aranan ilk şartlardan bir tanesi. Ayrıca ev hanımına özel kredi imkanının uzun vadeli olamayacağını da bilmeniz gerekiyor. Bankalar, kredi imkanı sunduğunda geri ödemesinin yapılıp yapılamayacağını en ince ayrıntısına kadar inceler. Bu nedenle ev hanımlarından da ödeyebileceklerine dair bir gelir belgesi talep edilmektedir. Çekeceğiniz kredi gelirinizin yarı oranını da geçmemelidir.

Ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankaların aramış olduğu şartlar, bankadan bankaya göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle mutlaka banka ile birebir görüşerek ev hanımı olarak kredi çekmeniz için izlemeniz gereken yol konusunda bilgi almalısınız.

Aşağıdaki bankalar ev hanımlarına kolay kredi vermektedir

 • CepteTeb
 • N Kolay
 • Akbank
 • ING
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası
Öğrenciler Bankadan Kredi Çekebilir Mi?
Evin Tamamına Konut Kredisi Alınır Mı?

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorumlar

 1. yazan Zehra

  Şubat 3rd, 2020 at 18:52 (#)

  Sadece benim eşimin ozerinde ek kredi kartım var hiç bir bankada hesabım bile yok peki ben kredi alabilirmiyim

Yorum Yap