Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev Hanımlarına Özel Kredi

Bankalardan kredi kullanmanın ilk şartı, sigortalı olmak ve düzenli bir gelir sahibi olmaktır. Ancak ev hanımları bu şartları taşımazlar. Geçtiğimiz yıllarda ev hanımlarının kredi çekmesi veya kredi kartı çıkarması mümkün değildi. Ancak son birkaç yıldır yapılan düzenlemelerin ardından bazı bankalar, ev hanımlarına kredi imkanı sunan özel paketler ile ev hanımlarının da kredi çekmesini sağlamaya başladı.

Ev hanımı olarak kredi çekmeniz için yine belli şartlar aranmaktadır. SGK girişinizin olmaması aranan ilk şartlardan bir tanesi. Ayrıca ev hanımına özel kredi imkanının uzun vadeli olamayacağını da bilmeniz gerekiyor. Bankalar, kredi imkanı sunduğunda geri ödemesinin yapılıp yapılamayacağını en ince ayrıntısına kadar inceler. Bu nedenle ev hanımlarından da ödeyebileceklerine dair bir gelir belgesi talep edilmektedir. Çekeceğiniz kredi gelirinizin yarı oranını da geçmemelidir.

Ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankaların aramış olduğu şartlar, bankadan bankaya göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle mutlaka banka ile birebir görüşerek ev hanımı olarak kredi çekmeniz için izlemeniz gereken yol konusunda bilgi almalısınız.

Aşağıdaki bankalar ev hanımlarına kolay kredi vermektedir

  • CepteTeb
  • N Kolay
  • Akbank
  • ING
  • Yapı Kredi
  • İş Bankası

1 Comment on "Ev Hanımlarına Özel Kredi"

    Sadece benim eşimin ozerinde ek kredi kartım var hiç bir bankada hesabım bile yok peki ben kredi alabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*