Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 1

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Neredeyse tüm bankalar müşterisi olsun ya da olmasın kişilerden bir gelir belgesi beyanında bulunarak istedikleri kredileri vermeye çalışmaktadır. Herhangi bir gelire sahip olmayan ev hanımları için oldukça zor olan bu durum bankalar tarafından daha da kolaylaştırılmış durumda. Günümüzde gelir belgesinden ziyade kredi başvurularında etken olarak kredi notunun kullanıldığını görmekteyiz. Ev hanımlarının herhangi bir şekilde olumsuz davranış oluşturabilecek bir hareketleri olmamasından dolayı kredi notlarının diğer kişilere göre yüksek olduğunu, bu nedenle birçok bankanın ev hanımlarına kredi verdiğini söyleyebiliriz. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar olup olmadığını halen merak eden kişiler yazımızın devamını okuyarak bilgi edinebilir, nasıl bir süreç içerisinde işlemlerin ilerlediğini görebilirler.

Mevcut bir şekilde ülkemizde kredi ve kredi kartı hizmetinde bulunan bankalar, çeşitli kampanyalar adı altında Ev Hanımlarına Kredi vermeye başlamıştır. Ev hanımlarına özel bir paket oluşturulmadığından dolayı işlemler standart olarak bir ihtiyaç kredisi adı altında verilmeye çalışılmaktadır. Gelir belgesi ibraz edemeyecek olan ev hanımları, kredi çekim sırasında geliri olan tanıdık birisini kefil olarak gösterebilir, üzerinde herhangi bir mal varsa ipotek olarak gösterilebilmektedir. Bazı bankalar, eğer ev hanımının üzerinde bir mal varlığını olduğunu görmesi durumunda dahi ipotek oluşturmadan kredi başvuru durumunu aktif hale getirerek kredi olanağından faydalanabilmelerinin önünü aralamaktadır. Hangi bankaların kredi verdiklerine kısa da olsa bakalım.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar içerisinde zirveyi QNB Finansbank yürütmektedir. Bununla beraber Ziraat Bankası, Akbank, Denizbank, ING Bank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi olduğunu söyleyebiliriz. Liste dışarında da birçok bankanın ev hanımlarına kredi verdiklerinin görüldüğünü, bankaların müşteri hizmetleri ya da şubeleri üzerinden başvurularda bulunarak kredi verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankaların sunmuş olduğu kredi olanakları klasik ihtiyaç kredisi olarak verilmektedir. Krediler 1,000 TL’den başlayarak bankaların durumlarına göre 40,000 TL’ye kadar değişiklik göstermektedir. Ödeme olanakları konusunda ekstre kolaylıklar oluşturan bankalar, ev hanımlarının çekmiş olduğu kredilerin faiz oranlarını düşürerek vade oranlarını uzatmaktadırlar. Daha fazla bilgi için hangi banka ile çalışmak istiyorsanız müşteri hizmetleri üzerinden destek alabilir, kredi olanakları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours