Ev Hanımlarına Kredi İmkânı Veren Bankalar

Ev Kadinlarina Kredi Ev Hanımlarına Kredi İmkânı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi İmkânı Veren Bankalar

Kredi desteklerinden son yıllarda hemen hemen herkes yararlanmaktadır. Bankalarca verilen bu desteklerden faydalanmak isteyen kişiler arasında ev hanımları da bulunmaktadır. Ev hanımlarının çok fazla sormuş olduğu sorulardan bir tanesi olarak ev hanımlarına kredi imkânı var mı? Sorusudur. Bu soruyu ev hanımları için yanıtladık. Öncelikle ev hanımlarına da bankalar kredi desteği sağlamaktadır. Tabi ki bankaların birkaç şartı size sunarak ve sizlerin bu şarta uymasını isteyerek kredi desteğinden faydalanmanıza olanak sağlarlar.

 

Öncelikle, çekilen krediler, daha sonradan ödenebileceğini bankaya kanıtlamak gerekmektedir. Belgeli olarak gelirinizin olması ve aynı zamanda kredi taksitlerinin aylık olarak gelirinizin yarısını geçmemesi gerekmektedir. Genellikle şartlar bu yönde olmaktadır. Şartlar aynı zamanda bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Bu şartları sağladıktan sonra kredileri ödeyebileceklerini gösteren bir belge ya da üzerine kayıtlı olan bir mülk olması ya da taşıt olması gerekmektedir. Kefilde bu isteklerden bir tanesi olabilmektedir. Kefil bazı şartlarda bankalar tarafından istenebilmektedir. Bu işlemler sağlandıktan sonra kolay bir şekilde kredi kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Neredeyse tüm bankalar müşterisi olsun ya da olmasın kişilerden bir gelir belgesi beyanında bulunarak istedikleri kredileri vermeye çalışmaktadır. Herhangi bir gelire sahip olmayan ev hanımları için oldukça zor olan bu durum bankalar tarafından daha da kolaylaştırılmış durumda. Günümüzde gelir belgesinden ziyade kredi başvurularında etken olarak kredi notunun kullanıldığını görmekteyiz. Ev hanımlarının herhangi bir şekilde olumsuz davranış oluşturabilecek bir hareketleri olmamasından dolayı kredi notlarının diğer kişilere göre yüksek olduğunu, bu nedenle birçok bankanın ev hanımlarına kredi verdiğini söyleyebiliriz. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar olup olmadığını halen merak eden kişiler yazımızın devamını okuyarak bilgi edinebilir, nasıl bir süreç içerisinde işlemlerin ilerlediğini görebilirler.

Mevcut bir şekilde ülkemizde kredi ve kredi kartı hizmetinde bulunan bankalar, çeşitli kampanyalar adı altında Ev Hanımlarına Kredi vermeye başlamıştır. Ev hanımlarına özel bir paket oluşturulmadığından dolayı işlemler standart olarak bir ihtiyaç kredisi adı altında verilmeye çalışılmaktadır. Gelir belgesi ibraz edemeyecek olan ev hanımları, kredi çekim sırasında geliri olan tanıdık birisini kefil olarak gösterebilir, üzerinde herhangi bir mal varsa ipotek olarak gösterilebilmektedir. Bazı bankalar, eğer ev hanımının üzerinde bir mal varlığını olduğunu görmesi durumunda dahi ipotek oluşturmadan kredi başvuru durumunu aktif hale getirerek kredi olanağından faydalanabilmelerinin önünü aralamaktadır. Hangi bankaların kredi verdiklerine kısa da olsa bakalım.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar içerisinde zirveyi QNB Finansbank yürütmektedir. Bununla beraber Ziraat Bankası, Akbank, Denizbank, ING Bank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi olduğunu söyleyebiliriz. Liste dışarında da birçok bankanın ev hanımlarına kredi verdiklerinin görüldüğünü, bankaların müşteri hizmetleri ya da şubeleri üzerinden başvurularda bulunarak kredi verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankaların sunmuş olduğu kredi olanakları klasik ihtiyaç kredisi olarak verilmektedir.

Krediler 1,000 TL’den başlayarak bankaların durumlarına göre 40,000 TL’ye kadar değişiklik göstermektedir. Ödeme olanakları konusunda ekstre kolaylıklar oluşturan bankalar, ev hanımlarının çekmiş olduğu kredilerin faiz oranlarını düşürerek vade oranlarını uzatmaktadırlar. Daha fazla bilgi için hangi banka ile çalışmak istiyorsanız müşteri hizmetleri üzerinden destek alabilir, kredi olanakları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir