Ev Hanımlarına Kredi İmkânı Veren Bankalar 2022

Ev Hanımlarına Kredi İmkânı Veren Bankalar

Kredi desteklerinden son yıllarda neredeyse çoğumuz yararlanmaktadır. Bankalarca verilen bu desteklerden yararlanmak isteyen kişiler içinde ev hanımları da bulunmaktadır. Ev hanımlarının oldukça oldukça sormuş olduğu sorulardan bir tanesi olarak ev hanımlarına kredi imkânı var mı? Sorusudur. Bu suali ev hanımları için yanıtladık. Ilk olarak ev hanımlarına da bankalar kredi desteği sağlamaktadır. Naturel olarak ki bankaların birkaç şartı size sunarak ve siz kıymetli ziyaretçilerimizin bu şarta uymasını isteyerek kredi desteğinden faydalanmanıza olanak sağlarlar.

 

Ilk olarak, çekilen krediler, daha sonradan ödenebileceğini bankaya kanıtlamak gerekmektedir. Belgeli olarak gelirinizin olması ve bununla birlikte kredi taksitlerinin aylık olarak gelirinizin yarısını geçmemesi gerekmektedir. Bir oldukça süre şartlar bu yönde olmaktadır. Şartlar bununla birlikte bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Bu şartları sağladıktan sonrasında kredileri ödeyebileceklerini gösteren bir belge ya da üstüne kayıtlı olan bir mülk olması ya da taşıt olması gerekmektedir. Kefilde bu isteklerden bir tanesi olabilmektedir. Kefil bazı şartlarda bankalar tarafınca istenebilmektedir. Bu işlemler sağlandıktan sonrasında kolay bir halde kredi kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Neredeyse tüm bankalar müşterisi olsun ya da olmasın kişilerden bir gelir belgesi beyanında bulunarak istedikleri kredileri vermeye iş yapmaktadır. Herhangi bir gelire haiz olmayan ev hanımları için oldukça güçlük derecesi yüksek bu durum bankalar tarafınca daha da kolaylaştırılmış durumda. Günümüzde gelir belgesinden ziyade kredi başvurularında etken olarak kredi notunun kullanıldığını görmekteyiz. Ev hanımlarının herhangi bir halde negatif davranış oluşturabilecek bir hareketleri olmamasından dolayı kredi notlarının diğeri kişilere gore yüksek bulunduğunu, bundan dolayı birçok bankanın ev hanımlarına kredi verdiğini söyleyebiliriz. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar olup olmadığını halen merak eden kişiler yazımızın devamını okuyarak informasyon edinebilir, nasıl bir süreç içinde işlemlerin ilerlediğini görebilirler.

Mevcut bir halde vatanımızda kredi ve kredi kartı hizmetinde bulunan bankalar, çeşitli kampanyalar adı altında Ev Hanımlarına Kredi vermeye adım atmıştır. Ev hanımlarına hususi bir paket oluşturulmadığından dolayı işlemler standart olarak bir gerekseme kredisi adı altında verilmeye çalışılmaktadır. Gelir belgesi ibraz edemeyecek olan ev hanımları, kredi çekim esnasında geliri olan tanıdık birisini kefil olarak izah edebilir, üstünde herhangi bir mal var ise ipotek olarak gösterilebilmektedir. Bazı bankalar, eğer ev hanımının üstünde bir mal varlığını bulunduğunu görmesi durumunda dahi ipotek oluşturmadan kredi müracaat durumunu etken hale getirerek kredi olanağından faydalanabilmelerinin önünü aralamaktadır. Hangi bankaların kredi verdiklerine kısa da olsa bakalım.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Sıralaması

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar içinde zirveyi QNB Finansbank yürütmektedir. Bununla birlikte Ziraat Bankası, Akbank, Denizbank, ING Bank, Vakıfbank, Güvence Bankası, Türkiye Iktisat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası şeklinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Sıralama dışarında da birçok bankanın ev hanımlarına kredi verdiklerinin görüldüğünü, bankaların satın alan hizmetleri ya da şubeleri üstünden başvurularda bulunarak kredi verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde bankaların sunmuş olduğu kredi olanakları klasik gerekseme kredisi olarak verilmektedir.

Krediler 1,000 TL’den başlayarak bankaların durumlarına gore 40,000 TL’ye kadar değişim göstermektedir. Ödeme olanakları mevzusunda ekstre kolaylıklar oluşturan bankalar, ev hanımlarının çekmiş olduğu kredilerin faiz oranlarını düşürerek vade oranlarını uzatmaktadırlar. Daha oldukça informasyon için hangi banka ile çalışmak istiyorsanız satın alan hizmetleri üstünden destek alabilir, kredi olanakları hakkında bilgiler alabilirsiniz.